צילום: Yonatan Sindel/Flash90

משפט נתניהו: העליון קיבל את בקשת סנגורי רה"מ לקבל חומרי חקירה נוספים

בין היתר תועבר חלק מהעדות שמסר העיתונאי בן כספית במשטרה. כמו כן הורה בית המשפט לערוך רשימת חומרים שהופקו בהליכי הבדיקה שכונו תיק "1000 הישן", שבמסגרתו נבדקו חשדות נגד נתניהו בתחום טוהר המידות שלא הבשילו לכתב אישום
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

בית המשפט העליון קיבל היום (ראשון) חלקית את הערר שהגישו סנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לקבל לידיהם חומרי חקירה נוספים הקשורים בתיקי נתניהו. בעקבות זאת יועברו להם החומרים שלא נמסרו עד כה.

בין היתר תועבר חלק מהעדות שמסר העיתונאי בן כספית במשטרה. כמו כן הורה בית המשפט לערוך רשימת חומרים שהופקו בהליכי הבדיקה שכונו תיק "1000 הישן", שבמסגרתו נבדקו חשדות נגד נתניהו בתחום טוהר המידות שלא הבשילו לכתב אישום.

את הערעור הגיש לבית המשפט סנגורו של ראש הממשלה, עו״ד עמית חדד, שהיה מרוצה מפסק הדין. "בניגוד לעמדת המדינה בית המשפט קובע שחומרים מתיק ״1000 הישן״ יחשבו חומרי חקירה ויש להעבירם לסנגוריו של ראש הממשלה (סעיף 39 להחלטה)", כתב חדד לאחר ההחלטה.

סוגיות נוספות בהן לטענתו העליון פסק בניגוד לעמדת המדינה הן קביעת בית המשפט שעל המדינה להעביר לידי הסנגורים רשימת חומרי חקירה שנאספו בתיק ״1000 הישן״. (פסקה 38 להחלטה) וכן בית השפט קובע באשר לקטעים המושחרים בעדותו של בן כספית ועדים נוספים שלו היה ערכאה הדיונית- היה מורה למדינה להעביר את כל החומר-ללא השחרות, אבל מאחר והוא ערכאת ערעור, הוא מורה למדינה להעביר את רוב החומרים (סעיף 58-59 להחלטה).

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן