לאחר ביטול החרם על ישראל: שיתוף פעולה מרתק בין השומרון לסודאן

ראש מועצת שומרון נפגש עם גורמים רשמיים בממשל הסודני וסיכם עימם על שיתוף פעולה כלכלי והקמת צוות עבודה משותף כדי ליצר פרוייקטים כלכליים בתחומי החקלאות, התשתיות, הרפואה והקהילה. דגן: "מקווה שבעזרת ה' אינשאללה נצליח במשימה המשותפת"

כתבות נוספות בנושא:

גפני ישתתף בועידה בחסות הקרן שמממנת את הרפורמים בישראל?
ראש העיר החרדי עורר סערה: "בנט טוב יותר למגזר מנתניהו"
מתי מומלץ ללבוש בגדים חמים? • האזינו לתחזית המלאה
באופוזיציה חגגו במליאה: הפסד ראשון לקואליציה במושב הנוכחי • צפו
 • הכירו את "הנשר" שיעזור לכם לצאת מתקופת הגיוס הקשה- כנס חובה

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • דווקא אחרי תקופת הקורונה- מחר הכנס שיעזור לך לגייס מתורמים חדשים>>>

  תוכן מקודם

ראש מועצת שומרון יוסי דגן נפגש עם בכירים מהממשל בסודאן שבוע לאחר ביטול החרם הכלכלי של סודאן על ישראל. הצדדים החליטו על שיתוף פעולה והקמת צוות עבודה משותף כדי ליצר פרוייקטים כלכליים בתחומי החקלאות, התשתיות, הרפואה והקהילה.

המשלחת מהשומרון נועדה בין היתר עם ד"ר עומר אל שייך, ראש הצוות לקידום הסכמי השלום וקידום ההסכמים הכלכליים של ממשלת סודאן ועם ד"ר עבדאללה חמדוכ, יועץ בכיר של ראש ממשלת סודאן. שתי המשלחות נפגשו על אדמתה של מדינה ערבית שלישית.

בסדרת הפגישות נכחו מהצד הישראלי יוסי דגן ומנכ"ל מועצת שומרון אמיתי רויטמן, מנכל החברה לפיתוח השומרון רובי טלמן והיועץ הכלכלי של המועצה יוסי דרדינגר וכן יו"ר נתיבי ישראל ויו"ר המועצה לאמנות ותרבות יגאל עמדי.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן תיאר בפני חברי המשלחת הסודאנית את השומרון, סיפר להם על כך שהשומרון מהווה כ – 12% משטח מדינת ישראל וכן ואת אחד הצמתים המוניציפאליים והעסקיים החשובים במדינת ישראל.

דגן סיפר על איזורי התעשייה בשומרון שמייצאים סחורה לרחבי העולם במאות מליוני שקלים, הציג את מודל השלום דרך הכלכלה והדו קיום שקיים באיזורי התעשייה ביו"ש עם כ-15,000 עובדים באיזורי התעשייה בשומרון, מחציתם ערבים מהרשות הפלסטינית ומחציתם ישראלים. חברי המשלחת הסודאנית התרגשו ושמחו כששמעו על המודל.

"אנחנו חיים בזמנים היסטוריים", אמר דגן לחברי המשלחת הסודאנית, "המפגש הזה וההכרות הזו, ובעיקר התוכניות המשותפות לעבודה כלכלית משותפת בין השומרון וכלל מדינת ישראל לבין סודן יכולות לשנות מציאות. אני מאמין שאנחנו נייצר שיתופי פעולה כלכליים אדירים, ובעיקר נעשה את הסבא המשותף שלנו: אברהם-איברהים שמח, כי אין שמחה גדולה לסבא כשהנכדים שלו, בני הדודים, יכולים לשתף פעולה ולעזור אחד לשני.

"אני מודה לבורא עולם שמכוון את בניו לשיתוף פעולה על בסיס של כבוד הדדי איש לרעהו, אני מבקש להודות לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ולממשלה הסודאנית ולראש הממשלה הסודאן שבחכמתם תורמים לחיבור בין העמים ולחיזוק הכלכלה בין המדינות. אז שוב תודה רבה ואני מתכבד להזמין אתכם להתארח אצלי בבית ולהחזיר לכם על הכנסת האורחים הלבבית. אני מקווה שבע"ה אינשאללה נצליח במשימה המשותפת לחזק את הכלכלה בסודן ובישראל".

עומר אל שייך ראש הצוות לקידום הסכמי שלום בממשל הסודאני אמר: "היום נפגשנו עם איש מאוד מיוחד, מר יוסי דגן, התרשמנו מאוד ממה שהוא עושה מהאהבה שלו לשלום, ואנחנו מצפים לפגוש אותו בקרוב בחרטום, זהו יום מיוחד, בו אנחנו מארחים כאן אותך יוסי דגן, בכדי לתמוך בשלום ובנורמליזציה בין סודן וישראל, אנחנו חושבים שזהו צעד ראשון חשוב, בכדי לתמוך בשלום ולחבר בין העמים. לכן אנחנו עובדים כאן יחד, ואנחנו מאוד שמחים בהגעתך לכאן מפני שיהיו הרבה שיתופי פעולה כלכליים, חקלאיים ועוד כדי לתמוך בשלום ובקשר בין העמים".

יו"ר נתיבי ישראל יגאל עמדי אמר במקום: "אני שמח להיות שותף בהתנעה של תהליך, ובהתנעת שיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל לבין סודאן, לחלוק ידע ולפעול ביחד, זהו רגע חשוב ומיוחד".

דגן העניק לראש צוות הסכמי השלום הסודאני חנוכיה ועליה הכיתוב 'שומרון', ואמר: "החנוכייה מסמלת אצלנו את ניצחון הרוח, וגם כאן בשיתוף הפעולה הזה יש רוח גדולה של רצון טוב ושל גבורה".

כתבות קשורות

גפני ישתתף בועידה בחסות הקרן שמממנת את הרפורמים בישראל?
ראש העיר החרדי עורר סערה: "בנט טוב יותר למגזר מנתניהו"
מתי מומלץ ללבוש בגדים חמים? • האזינו לתחזית המלאה
באופוזיציה חגגו במליאה: הפסד ראשון לקואליציה במושב הנוכחי • צפו
סביבת גנץ ל'JDN': "חוק הגיוס שהוגש הוא צעד בדרך להשלמת מתווה השירות"
למרות הימים המתוחים: ח"כים מהציונות הדתית הגיעו לביקור בשער שכם
בנט הצביע נגד ייצוג הולם לחרדים - חברי האופוזיציה גרשו אותו מהמליאה
המתמחים נפגשו עם הורוביץ והכריזו: "ניצחנו, סוף לתורנויות של 26 שעות"
ראש ממשלת הודו הזמין את בנט לביקור רשמי ראשון בארצו
הקלות נוספות לעזה, למרות הסתייגות שב"כ: אישור עבודה ל-3,000 עזתים
חוק הגיוס החדש הונח על שולחן הכנסת: "חוק רע הקובע יעדים תוך איומים"
גניזת השכונה החרדית בקרית גת: אלקין טען להסכמה חרדית - והוכחש
דיווח: ממשל ביידן דן עם סעודיה באפשרות לנורמליזציה עם ישראל
'חוק נתניהו': בליכוד מגייסים את לפיד האב למאבק - "תקשיבו לטומי" • צפו
הח"כ מהליכוד חושף: המהלך של סער מתואם עם עיתוי ההודעה של אדלשטיין
חבר פרלמנט לבנוני נגד נסראללה: "הרג את הצעירים במדינה והרס את הכלכלה"
מכוון לראשות הממשלה? הרמטכ"ל כוכבי כתב ספר עב כרס על "מנהיגות"
שקד נגד החוק של סער: לא חושבת שהיועמ"ש צריך להחליט מי יהיה ראש ממשלה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו