אילוסטרציה. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יפו: לאחר תקיפת ראש ישיבת ההסדר – עשרות יצאו להפגנה סוערת

עם תחילת ההפגנה החלו עימותים נרחבים בין המפגינים הערבים לבין כוחות המשטרה. המפגינים השליכו זיקוקים לעבר השוטרים שניסו לפזר את ההפגנה הסוערת. ההפגנה מגיעה לאחר תקיפת הרב אליהו מאלי ראש ישיבת ההסדר שהותקף ע"י שני צערים ערבים מוקדם יותר היום

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

עשרות אנשים בהם יהודים וערבים הפגינו הערב (ראשון) אחרי תקיפת ראש ישיבת ההסדר, הרב אליהו מאלי, מוקדם יותר היום (ראשון) בעיר. למקום הגיעו כוחות משטרה גדולים, שפיזרו את ההפגנה.

עם תחילת ההפגנה החלו עימותים נרחבים בין המפגינים הערבים לבין כוחות המשטרה. המפגינים השליכו זיקוקים לעבר השוטרים שניסו לפזר את ההפגנה הסוערת.

מדוברות השמטרה נמסר כי, שוטרי תחנת יפו עצרו הערב 3 תושבי יפו בחשד להפרות סדר ברחוב הבעש"ט בעיר, במהלכן הושלכו אבנים וזיקוקים לעבר כוחות המשטרה הנמצאים במקום לשמירה על הסדר הציבורי. כתוצאה מההתפרעויות נפגעו באורח קל 2 שוטרים שפונו לקבלת טיפול רפואי.

עוד נמסר כי, שוטרי תחנת יפו עצרו את 3 החשודים לחקירה בתחנה ובהתאם לצורכי החקירה וממצאיה תבחן המשטרה את הארכת מעצרם בבית משפט השלום בת"א.

הרב אליהו מאלי ראש ישיבת ההסדר ביפו הותקף הצהריים קשות בעיר, שני צעירים ערבים היכו אותו ולאחר מכן נמלטו מהמקום. המשטרה עצרה את שני החשודים.

לאחר שהותקף, שלח הרב הודעה, שבה קרא שלא להיגרר לאלימות: "אנו מתרגשים מהדאגה של כולם אלינו. שלומי ברוך ה' טוב, חוץ מכמה חבלות לא רציניות. גם משה מתאושש והוא בסדר. אני מקווה שההד התקשורתי יעזור למשטרה לטפל כראוי גם בכל התקיפות וההצקות האחרות. יחד עם זאת, עלינו להיזהר שלא להיגרר למעגל של אלימות נוספת בתוך יפו", לשון ההודעה.

בהתייחסו להפגנה, כתב כי "אני לא אבוא להפגנה היום. מבקש מכולם לשמור על כבודנו גם כלפי המשטרה שכבר עצרה את התוקפים וגם כלפי השכנים מהסוגים השונים. אנו מקווים שנעלה מדרגה בכל מה שאנו עושים ביפו ונצליח להחזיר את הנורמליות את האור והתורה לחיינו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן