דיווחים ברוסיה: נבלני השובת רעב הועבר מהכלא לבית החולים

צילומסך פייסבוק

דיווחים ברוסיה: נבלני השובת רעב הועבר מהכלא לבית החולים

נבלני שובת רעב מתחילת החודש במחאה על סירוב רשויות הכלא לאפשר לרופאיו לבקר אותו. רופאו של איש האופוזיציה הרוסי אמר כי תוצאות הבדיקות שלו, שאותן קיבל ממשפחתו, הראו כי מצבו הבריאותי מידרדר במהירות וכי הוא "עלול למות בכל רגע"

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

שירות בתי הסוהר ברוסיה הודיע היום (שני) כי מנהיג האופוזיציה במדינה, אלכסיי נבלני, השובת רעב הועבר מהכלא לבית החולים. נבלני שובת רעב מתחילת החודש במחאה על סירוב רשויות הכלא לאפשר לרופאיו לבקר אותו.

בני בריתו של מנהיג האופוזיציה הרוסי שנכלא חוששים מבשורות רעות בנוגע למצבו הבריאותי. תומכיו הודיעו על תכניתם ליום רביעי הקרוב, במה שהם מקווים שיהיו "המחאות הגדולות ביותר בהיסטוריה הרוסית".

רופאו של איש האופוזיציה הרוסי הכלוא במושבת עונשין ברוסיה אמר לאחרונה כי תוצאות הבדיקות של נבלני, שאותן קיבל ממשפחתו, הראו כי מצבו הבריאותי מידרדר במהירות וכי הוא "עלול למות בכל רגע".

כאמור, נבלני נמצא בשבוע השלישי לשביתת הרעב שלו בכלא, בדרישה לקבל גישה רפואית הולמת לכאבים שמהם הוא סובל בגבו וברגליו. רופאו האישי, ירולסב אשיחים, אמר כי בדיקות שקיבל ממשפחתו של נבלני הראו זינוק חד ברמות האשלגן בדמו, שעלולות לגרום לדום לב, בנוסף לנזק כבד לכליות.

בשבוע שעבר דיווחו מקורביו של נבלני כי הוא השיל קילוגרמים רבים ממשקלו מאז שהחל את עונש המאסר. מקורביו טוענים כי "בגלל חומרת שביתת הרעב, הממשל מאיים מדי יום להתחיל בהזנה בכפייה".

עורכי דינו, שביקרו אותו במושבת העונשין בעיירה פוקרוב, אמרו שהוא גם מאבד את התחושה בידיים. הם דרשו לאשפז אותו בבית חולים, ולא לטפל בו במרפאת הכלא. הקרמלין אמר שנבלני אינו זכאי לטיפול מיוחד.

בהודעה שפורסמה מטעמו של נבלני ברשתות החברתיות לפני שהתחיל לשבות רעב נכתב: "לכול אסיר יש את הזכות להזמין רופא מומחה לבדיקה ולהתייעצות. כך גם לי, למרות שאיני אשם. לכן אני דורש לאפשר לי לראות רופא. עד אז, אני מכריז על שביתת רעב".

עוד הוסיף נבלני כי "לא נותנים לי לראות רופא או לקבל תרופות. כאב בגב מקרין לאחת הרגליים. איבדתי תחושה בחלקים מרגל ימין וכעת גם ברגל שמאל. במקום טיפול רפואי, מענים אותי בגזל שינה (מעירים 8 פעמים בלילה) וההנהלה מפחידה את האסירים שלא ינקו מסביב למיטה שלי, והם (האסירים) אומרים כי חייו של האסיר שווים פחות מחפיסת סיגריות. אני שוכב רעב אבל לפחות עם שתי רגליים".

כזכור, מנהיג האופוזיציה הרוסית אלכסיי נבלני, שהורעל לפני חצי שנה – לטענתו – בידי שליחיו של נשיא רוסיה פוטין ואושפז במצב קשה, נחת לפני כחודשיים וחצי בנמל התעופה שרמטייבו במקום בנמל וונוקובו כמתוכנן. דוברו של נבלני שהתלווה אליו לטיסה אמר לעיתונאים על המטוס: "עד הדקה האחרונה סירבנו להאמין, הם כה מפחדים". מיד לאחר נחיתתו הוא נעצר.

המטוס נחת בשדה התעופה שרמטייבו מצפון למוסקבה, זאת לאחר שהוסט על ידי רשויות התעופה ברוסיה. ההוראה לנחות בנמל תעופה אחר התקבל לאחר שמהומה פרצה בוונקובו, שדה התעופה שבו היה אמור לנחות איש האופוזיציה, מדרום למוסקבה.

תומכיו של נבלני ומומחים שונים סבורים כי הסטת המטוס ממסלולו המקורי נועדה למנוע מפגן תמיכה במתנגדו החריף של הנשיא ולדימיר פוטין, על אף שבאופן רשמי הקרמלין מזלזל בו. בחודש שעבר אמר פוטין כי נבלני הוא "שום דבר", וצחק כי אילו רצו שירותי הביטחון לחסל אותו, הם היו "מסיימים את העבודה".

נבלני ורעייתו יוליה טסו עם עשרות עיתונאים שליוו אותם למוסקבה. לאחר שהודה לאנשי חברת התעופה באנגלית, הוא התיישב במושב החלון בשורה 13, ונראה במצב רוח טוב. "אילו דברים רעים יכולים לקרות לי ברוסיה? יעצרו אותי? אני חף מפשע", אמר לתקשורת. "חזרתי, הבית שלי פה. אני לא מפחד מכלום כי אני יודע שהצדק איתי".

נבלני נידון ל-3.5 שנות מאסר על תנאי בעקבות הרשעה בעבירת גניבה. הוא טוען שההרשעה היא חלק מרדיפה פוליטית. במסגרת העונש נדרש נבלני להיות תחת השגחת הרשות לפיקוח פלילי ברוסיה. שירות בתי הסוהר דרש בחודש שעבר מנבלני לחזור הביתה – ואיים שאם לא יעשה זאת בהקדם הוא ייכלא כשישוב.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן