צילום: David Cohen/Flash90

"שומרים על המעמד שלנו": עבאס מסביר מדוע החליט לתמוך בהצעת גוש השינוי

"כבר שבועיים שלמים, סמוטריץ' ובן גביר מסיתים ומאשימים אותנו האשמות שווא", אמר עבאס, "עלילות דם של תמיכה בטרור. אני מוכן לעמוד מול בית המשפט ושהוא ישפוט אותי אם אני תומך טרור או אזרח מן השורה שבא לייצג את האינטרסים של החברה הערבית"
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

אחרי התרגיל במליאה שהוביל לתבוסה של מפלגת הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר רע"ם, ח"כ מנסור עבאס, הסביר בריאיון ל'חדשות 12' מדוע החליט לתמוך בהצעת גוש השינוי להרכב הוועדה המסדרת – ושלח מסר ליו"ר הציונות הדתית, לפיו לא יסכים לתמוך בממשלה שבה הוא יהיה חבר, אם לא יחזור בו מאמירותיו הקשות נגדו ונגד חברי מפלגתו.

"הוא (סמוטריץ') צריך לחזור בו מההאשמות, אחרת אין לנו דרך אחרת", הבהיר עבאס בריאיון, "אנחנו לא נקבל סיטואציה כזו שבה מאשימים אותנו בתמיכה בטרור. אנחנו באנו לייצג את החברה הערבית. מי שמנסה לחבל במאמצים שלנו לטובת כל אזרחי המדינה – ואזרחי המדינה הערבים בפרט, או שיפגוש אותנו בבתי המשפט או שימצא אותנו נגדו".

"כבר שבועיים שלמים, סמוטריץ' ובן גביר מסיתים ומאשימים אותנו האשמות שווא", אמר עבאס, "עלילות דם של תמיכה בטרור. אני מוכן לעמוד מול בית המשפט ושהוא ישפוט אותי אם אני תומך טרור או אזרח מן השורה שבא לייצג את האינטרסים של החברה הערבית".

עבאס טען בריאיון ל'חדשות 12' כי ההחלטה לתמוך בהצעת "גוש השינוי" שהובילה לתבוסת נתניהו בהצבעה על הוועדה המסדרת לא התקבלה עקב אמירותיו של סמוטריץ', אלא מתוך ניסיון של רע"ם לשמר את מעמדה כלשון המאזניים: "אמרנו מזה 8 חודשים שאנחנו לא בכיס של אף אחד. מתי שמחליטים להצביע אנחנו מחליטים מה לעשות – זו אחת הטקטיקות שאנחנו משתמשים בהן כדי לשמר את המעמד שלנו".

לטענת עבאס, הצעדים שנקטו בהם היום בכנסת לא קשורים לצעדיהם הבאים ולהליכי הרכבת הממשלה, אך שב והבהיר שיפעל נגד מי שיפגע באינטרסים שלו ושל מפלגתו: "אנחנו עדיין בעמדה כזו שאומרת שכל האופציות מונחות על השולחן. מי שיבוא לקראתנו – נבוא לקראתו, ומי שיפסול אותנו, כמובן שנפסול אותו".

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. ותודה לסמוטריץ
  אם למישהוא היה ספק שסמוטריץ רק הורס את גוש הימין
  הנה קיבלתם!
  הוא הפך את עבאס המתון לאויב וככה נתן את הניצחון לגוש השמאל
  אוי לנו שככה עלתה בימינו
  הימין הורס את עצמו מבפנים
  הצבעת סמוטריץ קיבלת שמאל

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן