צילומים: פלאש 90

דיווח: מה גרם לנתניהו לשוחח היום עם עבאס וראשי מפלגות השמאל?

ראש הממשלה קיים היום שיחות מפתיעות עם יריביו הפוליטיים • לאחר שהתקשר לראשונה בעצמו ליו"ר רע"ם עבאס, שוחח נתניהו גם עם ראשי המפלגות במרכז-שמאל: גנץ, מיכאלי והורוביץ • נתניהו ביקש את תמיכתם בשלב מאוחר יותר אחרי ניסיונות גוש השינוי להרכבת ממשלה

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (רביעי) שיחות מפתיעות עם ראשי הגוש שתומך בהחלפתו במטרה לגרום להם לתמוך בחוק הבחירה הישירה אותו מנסים לקדם בימים האחרונים בגוש הימין, כך דווח הערב ב'חדשות 12'.

לפי הדיווח של עמית סגל, נתניהו קיים, לראשונה מאז הפלת רע"ם את הצעת הליכוד להרכב הועדה המסדרת, שיחת טלפון עם יו"ר רע"ם מנסור עבאס. מדובר באירוע תקדימי מבחינת נתניהו, שעד כה הקפיד שלא לנהל מגעים גלויים בעצמו עם עבאס.

בנוסף, נתניהו שוחח במהלך היום עם ראשי מפלגות השמאל: יו"ר כחול לבן וראש הממשלה החליפי בני גנץ, יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ. נתניהו ביקש בשיחות לשמר את הפתח לתמיכתם בחוק לבחירה הישירה לשלב המאוחר יותר, אם גוש השינוי לא יצליח להרכיב ממשלה.

בתוך כך, בגוש תומכי נתניהו מקווים שהמהלך אותו מוביל יו"ר ימינה נפתלי בנט להקמת ממשלה עם גוש השמאל יוביל לקרע בתוך ימינה ולפיצול בתוך הסיעה. ב'חדשות 12' דווח כי הערכות הן שאיילת שקד וח"כים נוספים לא מעוניינים בהקמת ממשלה עם מפלגות מהמרכז ומהשמאל ולא ייתמכו במהלך שכזה.

מוקדם יותר הערב תקף ראש הממשלה במסיבת עיתונאים שקיים את בנט וביקש שיצהיר שיתמוך בהצעת החוק לבחירה ישירה, ולהודיע שלא יקים ממשלה עם גוש השינוי. "בניגוד לטענות שלך נפתלי, אתה עושה הכול כדי לא להקים ממשלת ימין", האשים נתניהו. ראש הממשלה המשיך במתקפה החריפה: "זו יריקה בפרצוף הדמוקרטיה, יריקה בהתחייבויות שלך לא לשבת עם לפיד ועם השמאל".

נתניהו ציטט את בנט שאמר לפני שנה כי יתמוך בבחירה ישירה כדי למנוע עוד בחירות. "אתה מוכן לעשות הכול כדי להיות ראש ממשלה עם שבעה מנדטים גם אם זה לכמה חודשים, גם אם זה בראשות ממשלת שמאל וחיסול הימין. תפסיק לתעתע בציבור, תפסיק לשחק משחקים. תבטל את הדיל האנטי-דמוקרטי שלך עם לפיד בניגוד לרצון העם ותתמוך בבחירות ישירות לראשות הממשלה. רק אז תוכל לקרוא למפלגה שלך 'ימינה'".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן