צילום: Miriam Alster/Flash90

ממשלת בנט-לפיד? יו"ר בל"ד: "לא אתמוך, מבפנים או מבחוץ, בממשלה בראשות בנט"

סאמי אבו שחאדה הבהיר בצורה שלא משתמעת לשני פנים כי לא יתמוך בממשלה שבראשה יעמוד יו"ר ימינה, "ניתן גב רק לממשלה שאנו מאמינים שמשרתת את האינטרסים שלנו - אם תהיה שם ממשלה שמוכנה ללכת לכיוון פרויקט מדינת כל אזרחיה - נתמוך"
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

יו"ר בלד, סאמי אבו שחאדה, הצהיר הבוקר (חמישי) כי לא יתמוך בממשלה, מבפנים או מבחוץ, בראשות יו"ר ימינה נפתלי בנט. בראיון ל'רדיו 103' נשאל שחאדה האם ייתן גב לממשלה בה בנט יכהן בראשה וענה: "ניתן גב רק לממשלה שאנו מאמינים שמשרתת את האינטרסים שלנו ושל הציבור שלנו, ושיש לה קו פוליטי אחר ושונה ממה שאנו רואים, ואם תהיה שם ממשלה שמוכנה ללכת לכיוון פרויקט מדינת כל אזרחיה ולמען שוויון וביטול חוק הלאום, קמיניץ וכל החוקים הגזעניים במדינה".

שחאדה פירט את הסיבות מדוע לא יתמכו בבנט, "העניין הוא לא עניין אישי", טען, "אלא מדיניות גזענית שקיימת במדינה לפני נתניהו וכנראה גם אחריו. בדיוק בגלל שאנו מפלגה פוליטית ויש לנו מצע פוליטי על בסיסו אנו נבחרים, אנו אומרים לציבור שלנו שיש בעיה מבנית בתוך מדינת ישראל שלא קשורה לנתניהו. הסברנו את זה מההתחלה שלא, ואסביר לך למה אנו לא מצביעים לבנט ושות', כי אנו תופסים את העולם אחרת ומייצגים אלטרנטיבה דמוקרטית שונה לחברה הערבית והיהודית במדינת ישראל".

עוד הוא אמר כי "אין לנו העדפה עקרונית לבחירות", כאשר נשאל האם יעדיף לתמוך בהקמת ממשלה או במערכת בחירות נוספת. "אני מבחינתי, אומר הלוואי שהיו לי שותפים ליצירת משטר דמוקרטי אמיתי במדינת ישראל, זה היה מקדם את המצע הפוליטי שלי".

"תקן אותי אם אני טועה", תהה המראיין, "אתם לא תתמכו לא במפנים ולא מבחוץ בממשלה בה הראש שלה יהיה בנט, הבנתי אותך נכון?", שחאדה השיב: "הבנת אותי טוב מאוד".

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. ההיגיון הוא כך.
  סער כלל לא רצה בבנט כרה"מ.
  הוא רק רצה להרחיק אותו מביב – באשליה זו.
  לאחר מכן ברור מראש שהערבים לא יסכימו לשבת 'תחת' בנט מק"ו שלא יסכימו לשבת 'עם' סמוטריץ'.
  כך בנט מחוסל סופית מימין ומשמאל.
  כעת הממשלה הזו והבאה נשענת רק על סער – משמעות פוליטית עצומה,
  עד כדי רוטציה (כשני) עם לפיד.

 2. המשך:
  א. זה גם מסביר למה סער לא המליץ לפיד – כדי לשרוף את בנט בשני המחנות.
  ב. זכרו שיש רוב לגוש השינוי בלי בנט. למה שיקבל אפילו סגן יו"ר ועדה.

 3. דייקו בדבריו. יו"ר בל"ד שלל 'תמיכה' בממשלת בנט, הממשלה, מה שצריכים מהערבים זה רק הימנעות, וזה הוא לא שלל. מעולם לא דיברו מממשלה בתמיכת הערבים.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן