לאחר המהומות: השר אוחנה הגיע לאזורי החיכוך וגינה את ההתקפות נגד החרדים

השר לבטחון פנים התייחס לאירועי השבוע האחרון בהם צעירים ערבים תקפו בעלי חזות חרדית וקרא למצות עמם את הדין. עוד עדכן השר לבטחון פנים כי בשל המהומות בימים האחרונים בירושלים המשטרה תוסיף כוחות נוספים בכדי להגיע לפריסה מירבית ולהגן על בטחונם של התושבים

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

לאחר אירועי השבוע האחרון בין צעירים ערבים ליהודים, כאשר אמש אף נערכו מהומות בירושלים. מעדכן השר לבטחון פנים אמיר אוחנה כי הוא קיים ערכת מצב בירושלים.

השר הבט״פ אמיר אוחנה כתב בחשבון הפייסבוק שלו: ״סיימתי כעת לקיים הערכת מצב בירושלים עם המפכ"ל וממ"ז י-ם על מאורעות הימים האחרונים, ובפרט אתמול. וד היו שם הסמפכ"ל, ראש אג"מ, מפקד מג"ב ועוד".

השר אוחנה כתב, "אירועי השבוע האחרון בהם ערבים תוקפים יהודים בעלי חזות חרדית ומעלים לרשתות מבוצעים על רקע לאומני/גזעני, ואינם "מעשי קונדס". כך יש להתייחס אליהם".

"משטרת ישראל הונחתה על ידי להתייחס לכל אירוע תקיפה כזה במלוא החומרה והתקיפות. פגשתי את השוטרים והמפקדים, לא כולם צעירים, בחלקם על הרגליים עם כל הציוד 12 וגם 16 שעות. הלילה הם ביצעו בירושלים 52 מעצרים, ועוד הזרוע נטויה".

"כמעט בכל אחד מאירועי הימים האחרונים המשטרה איתרה ועצרה את התוקפים — ואלה שטרם נעצרו — יעצרו. מכאן הם בידי מערכת המשפט, וטוב תעשה מערכת המשפט אם תשכיל לעצור, להרחיק, להרתיע ולהטיל עונשים כבדים כדי לגדוע את התופעה".

עוד כתב אוחנה, "משטרת מחוז ירושלים פועלת בעצימות מירבית ומתוגברת בכוחות מבחוץ, כוחות נוספים צפויים להצטרף למאמץ בשעות הקרובות — הכל במטרה להגיע לפריסה מירבית כדי להגן על שלומם וביטחונם של התושבים שומרי החוק".

"כנראה שלעולם לא נגיע למצב בו יהיה שוטר בכל מטר רבוע, אבל הפריסה תהיה יוצאת דופן, ותתמקד באיזורי החיכוך. אני שולח את כל הערכתי למפקדים ולשוטרים, יש להם את מלוא הגיבוי לפעול בכל האמצעים, הכח והעוצמה הנדרשים כדי להשליט את החוק והסדר. אני בטוח שאני אומר זאת גם בשם רבים מכם", כתב אוחנה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן