לאחר 24 ימים: מנהיג האופוזיציה הרוסי הפסיק את שביתת הרעב

לאחר 24 ימים: מנהיג האופוזיציה הרוסי הפסיק את שביתת הרעב

לאחר שבימים האחרונים דווח כי אלכסיי נבלני גוסס במושבת העונשין שבה הוא שוהה, בסוף השבוע הודיע האופוזיציונר הרוסי כי יפסיק לשבות רעב, לאחר שהוזהר כי נשקפת סכנה לחייו • "תודה על התמיכה הענקית של אנשים טובים במדינה ומסביב לעלם, עשינו התקדמות אדירה", נמסר בשמו
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

מנהיג האופוזיציה הרוסי אלכסיי נבלני הודיע בסוף השבוע כי הוא מפסיק לשבות רעב, זאת לאחר שקיבל טיפול רפואי בעקבות היחלשות משמעותית והוזהר ע"י רופאיו שאם ימשיך בשביתת הרעב חייו עומדים בסכנה.

בפוסט שפרסם בשמו נכתב כי מנהיג האופוזיציה הרוסי החליט לחדול משביתת הרעב שלו, שנמשכה 24 יום. במקביל, אמר כי ימשיך לדרוש ביקור של רופא בעקבות איבוד התחושה בגפיו, שעליה דווח בימים האחרונים. בהודעה צוין כי נבלני כי יפסיק לסרב לאכול לאחר שייבדק על ידי רופא חיצוני, שאינו מטעם בית הסוהר. "תודה על התמיכה הענקית של אנשים טובים במדינה ומסביב לעלם, עשינו התקדמות אדירה", נכתב בפוסט בשם נבלני.

כזכור, בימים האחרונים דווח כי נבלני גוסס במושבת העונשין שבה הוא שוהה. "אלכסיי גוסס. במצבו, זו שאלה של ימים. במהלך סוף השבוע ניסו עורכי הדין שלו ליצור איתו קשר, אך ללא הצלחה. אין לנו מושג מה יקרה עד יום שני". עוד דווח כי נבלני הועבר לבית חולים לאסירים.

במהלך שהותו במושבת העונשין סיפר נבלני כי הוא סובל מכאבים ואיבד את התחושה בגפיו. בעקבות כך הוא פתח בשביתת רעב עד שיאפשרו לו גישה לרופא אזרחי, או לאנשי רפואה מטעמו.

מומחים לזכויות אדם מטעם האו"ם קראו בשבוע שעבר לרוסיה לאפשר לנבלני לקבל טיפול רפואי בחו"ל, ואמרו שהם מאמינים שחייו בסכנה. בהצהרת המומחים הם אמרו שנבלני מוחזק בתנאים קשים במושבת העונשין, ונשללת ממנו הזכות לקבל טיפול רפואי הולם. "אנחנו קוראים לרשויות ברוסיה להבטיח שלנבלני תהיה גישה לרופאים שלו, ולאפשר לו להתפנות לטיפול רפואי דחוף בחו"ל – כפי שעשו באוגוסט 2020", אמרו. לטענת המומחים, תנאי המאסר של נבלני שקולים לעינויים.

נבלני שובת רעב מתחילת החודש במחאה על סירוב רשויות הכלא לאפשר לרופאיו לבקר אותו. ביום שני השבוע הודיע שירות בתי הסוהר ברוסיה כי נבלני הועבר מהכלא לבית החולים. בני בריתו של מנהיג האופוזיציה הרוסי שנכלא חוששים מבשורות רעות בנוגע למצבו הבריאותי. תומכיו הודיעו על תכניתם ליום רביעי הקרוב, במה שהם מקווים שיהיו "המחאות הגדולות ביותר בהיסטוריה הרוסית".

רופאו של איש האופוזיציה הרוסי הכלוא במושבת עונשין ברוסיה אמר לאחרונה כי תוצאות הבדיקות של נבלני, שאותן קיבל ממשפחתו, הראו כי מצבו הבריאותי מידרדר במהירות וכי הוא "עלול למות בכל רגע".

כאמור, נבלני נמצא בשבוע השלישי לשביתת הרעב שלו בכלא, בדרישה לקבל גישה רפואית הולמת לכאבים שמהם הוא סובל בגבו וברגליו. רופאו האישי, ירולסב אשיחים, אמר כי בדיקות שקיבל ממשפחתו של נבלני הראו זינוק חד ברמות האשלגן בדמו, שעלולות לגרום לדום לב, בנוסף לנזק כבד לכליות.

בשבוע שעבר דיווחו מקורביו של נבלני כי הוא השיל קילוגרמים רבים ממשקלו מאז שהחל את עונש המאסר. מקורביו טוענים כי "בגלל חומרת שביתת הרעב, הממשל מאיים מדי יום להתחיל בהזנה בכפייה".

עורכי דינו, שביקרו אותו במושבת העונשין בעיירה פוקרוב, אמרו שהוא גם מאבד את התחושה בידיים. הם דרשו לאשפז אותו בבית חולים, ולא לטפל בו במרפאת הכלא. הקרמלין אמר שנבלני אינו זכאי לטיפול מיוחד.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן