צילום: Atia Mohammed/Flash90

ישראל העבירה מסר לחמאס: אם הירי לא ייפסק – נגיב בעוצמה עוד הלילה

בשל המשך שיגור הרקטות מרצועת עזה לשטח ישראל, גורמים ביטחוניים העבירו מסר לחמאס כי באם הירי לא ייפסק ויימשך גם הערב המדינה תגיב בעוצמה ובחריפות. על פי הדיווח, המסר הועבר הבוקר באמצעות שליח האו"ם תור ונסלנד לבכירים בחמאס
 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

ישראל העבירה במהלך היום (שני) מסר לחמאס לפיו אם ירי הרקטות מרצועת עזה לשטח ישראל יימשך גם הערב המדינה תגיב עוד הלילה בתקיפה רחבה וחריפה ברצועת עזה.

על פי הדיווח של העיתונאי ברק רביד ב'וואלה', גורמים שעודכנו בתכני המגעים ציינו כי המסר הועבר הבוקר באמצעות שליח האו"ם תור ונסלנד לבכירים בחמאס וכן להנהגה הפלסטינית ברמאללה. בתוך כך, בצל המתיחות בדרום, הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס בצהריים לדון במצב בעזה.

מוקדם יותר היום דווח כי, סגירת מרחב הדיג של רצועת עזה בתגובה לירי הרקטות המתמשך מרצועת עזה לעבר ישראל, מביא את חמאס לאיים הבוקר בהסלמה נוספת מול ישראל. "ישראל תישא בתוצאות", אמר דובר ארגון הטרור העזתי.

למרות הביקורת הנשמעת בישראל לאור העובדה כי הוחלט לא לאשר לצה"ל להגיב בתקיפות יעדי טרור בעזה בתגובה לירי הרקטות, סגירת מרחב הדיג מהווה מכה קשה לחמאס שכן רבים מאזרחי הרצועה מתפרנסים בכך ופגיעה בהם, בתקופת בחירות פלסטינית, מדאיגה את ארגון הטרור השולט ברצועה.

בחמאס אמרו כי "סגירת הים של רצועת עזה בפני דייגים היא פגיעה בוטה בזכויותיהם ומהווה סוג של תוקפנות מתמשכת נגד עמנו. המדיניות התוקפנית של ישראל כלפי העם הפלסטיני שלנו לא תשבור את רוח העמידה האיתנה שלו או תחליש את זרועו ותגביל את נחישותה. לא נקבל אמצעי הגבלה ולחץ על העם הפלסטיני, וישראל תישא בתוצאות ההתנהגות התוקפנית שלה".

האיום, כאמור בתגובה להודעת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, על סגירה מוחלטת של מרחב הדיג ברצועת עזה, החל מהשעה 6 בבוקר ועד להודעה חדשה.

בהודעה נמסר: "ההחלטה התקבלה לאור פעולות טרור חוזרות ונשנות מצד רצועת עזה נגד אזרחי ישראל בימים האחרונים, אשר מהווים הפרה של הריבונות הישראלית. ‏חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה כלפי ישראל, והוא יישא בהשלכות לאלימות המופעלת כנגד אזרחי ישראל".

העיתון אל-אח'באר הלבנוני המזוהה עם חיזבאללה מדווח הבוקר כי כי חמאס החליט לדחות את מאמצי הגורמים הבינלאומיים לתווך בין ישראל לארגון הטרור על מנת למנוע את המשך ההסלמה בדרום.

לפי הדיווח, חמאס דחה כל רגיעה כל עוד נמשכת מדיניות ישראל בירושלים, והוא מעוניין "למנוע כל פלישה של מתנחלים למסגד אל-אקצא, ולעצור את תוכניות הייהוד בעיר".

המקורות עליהם מתבסס הדיווח הלבנוני הוסיפו כי חמאס הזהיר במסר שלו למצרים כי המשך מדיניות ישראל "יוביל לפיצוץ באזורים שונים, ובמיוחד בירושלים, בגדה ובעזה, אפילו אם זה ידרדר את המצב ברצועה והדברים יתפתחו לעימות גדול".

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. אין ספק שבחמאס רועדים, ואפילו רוטטים מצחוק.
  החמאס – כידוע – שייכים לגוש 'רק ביבי'.
  אף אחד מלבדו לא היה נוהג איתם בנחמדות כזו.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן