Share on whatsapp

Avshalom Sassoni/Flash90

יאיר נתניהו בבית המשפט: "מעולם לא קיבלתי שקל מהמדינה – אם כבר נתתי הרבה"

בנו של ראש הממשלה העיד במשפט תביעת דיבה הדדית מול ארגון מולד בעקבות תגובתו לפוסט שפורסם. הוא טען כי "אני לא חי על חשבון המדינה, אני לא מוכן לקבל את ההגדרה המבזה הזו". נתניהו הבן הוסיף על הפרסומים נגדו: "מעולם המדינה לא שילמה כשאכלתי במסעדה"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הודף את הטענות כלפיו בפרסומים שונים שאותם הגדיר מכפישים. "מעולם לא קיבלתי שקל מהמדינה, אם כבר נתתי הרבה", אמר נתניהו הבן בדיון שנערך בצהריים (שני) בבית משפט השלום בתל אביב בתביעות הדיבה ההדדיות בינו ובין מכון המחקר מולד.

עורך הדין גלעד שר, המייצג את מולד, ביקש מנתניהו להשיב לפרסומים לפיהם הוא חי על חשבון המדינה. "מעולם לא קיבלתי שקל מהמדינה, אם כבר נתתי הרבה. אני לא חי על חשבון המדינה, אני לא מוכן לקבל את ההגדרה המבזה הזו", ענה נתניהו.

שר ביקש מבנו של ראש הממשלה לציין את מקורות הכנסתו החל משנת 2016 ועד היום. נתניהו השיב כי "הייתי סטודנט לתואר ראשון. היום יש לי תכנית שבועית ברדיו גלי ישראל ולומד בבינתחומי ומקבל משכורת חודשית כשכיר". עוד הוסיף כי "מעולם המדינה לא שילמה כשאכלתי במסעדה".

עו"ד שר המשיך: "כל ההוצאות שלך, כולל הארוחות גם יום יום עם שועי עולם, הנשיא לשעבר טראמפ, פומפאו, הן על חשבון משלם המסים". נתניהו: "כשאני אוכל בבית, לא עושים חלוקה מסוימת על הסלט והחביתה. אני משלם בעצמי מכספי על טיסות בכסף שלי. איך אפשר לחלק את זה בכלל? תקציב מעון ראש הממשלה הוא שני מיליון שקל, תקציב הנשיא הוא 80 מיליון אבל זה פחות מעניין אתכם אם הילדים שלהם אוכלים שם. אני לא משלם על ארוחות במעון".

אחר כך נשאל נתניהו על יחסיו עם איש העסקים ג'יימס פאקר, שלפי פרסומים שונים העניק לו לכאורה כמה הטבות. עו"ד שר: "אתה מכיר את ג'יימס פאקר. מה לא נכון במה שפורסם על יחסיך איתו?". נתניהו: "הכי פשוט, אמרתם שהנסיעה בסקי באספן הייתה הנסיעה היקרה ביותר על חשבון משלם המסים לאבטחה. זה לא נכון, חובת ההוכחה עליכם מאז ועד היום. הייתי שם בחופשה, הכרנו דרך ההורים שלי".

בסיום הדיון, הגיש נתניהו הבן תביעת לשון הרע נגדית בסכום דומה בטענה לדיבה, פגיעה בפרטיות ונזיקין בגין פרסומים מכפישים לטענתו. לטענת עו"ד כהן, מכון מולד פרסם דברי כזב על בנו של ראש הממשלה תחת הכותרת "חמישה דברים שלא ידעתם על יאיר נתניהו". בפוסט שפרסמו בעמוד הפייסבוק "61" נכתב כי נתניהו הבן אינו עובד לפרנסתו וחי בבית הוריו על חשבון משלם המסים, מאובטח במשך שבעה ימים בשבוע ולאורך כל שעות היממה, וכי השפעתו על אביו ניכרת בעיקר בתחום המדיה.

כתבות קשורות

בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה • צפו
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו
התאונה בחזור ממירון: הרגע בו עלה האוטובוס על גדר ההפרדה • צפו
טרור הבלונים חוזר: צפו בתיעוד מהצד הפלסטיני ומהשריפות בישראל
בימים הקרובים - מזג אוויר ללא שינוי, בהמשך השבוע הטמפרטורות יעלו
לפיד החליט: אמיר חייק ימונה לשגריר הראשון של ישראל באיחוד האמירויות

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן