הנציג הרוסי לשיחות הגרעין עם איראן: "הסכם חדש – עניין של שבועות"

אוליאנוב המשמש גם כשגריר רוסיה לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית הוסיף כי "תאריך היעד הרצוי הוא 20 במאי". לדבריו, לאחר התקיפה בנתנז התקיימו דיונים ״באווירה קשה״ בוועדה המשותפת של ה- JCPOA, אך הצדדים החליטו לחזור ולהתמקד בהסכם הגרעין ואף התקדמו בנושא
 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

הנציג הרוסי לשיחות הגרעין עם איראן, מיכאיל אוליאנוב, שהוא גם שגריר רוסיה לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, אומר היום (שני) כי סיום המשא ומתן עם איראן הוא ״עניין של שבועות, לא של ימים. תאריך היעד הרצוי הוא 20 במאי״. לדבריו התקיימו דיונים ״באווירה קשה״ בוועדה המשותפת של ה- JCPOA לאחר התקיפה בנתנז, אך הצדדים החליטו לחזור ולהתמקד בהסכם הגרעין ואף התקדמו בנושא.

אוליאנוב אמר את הדברים בראיון לג׳ף סמית׳ ב- i24NEWS והוסיף כי הרוסים מכבדים את החששות של ישראל, אך יחד עם זאת הם רואים את התפקיד שיש ל- JCPOA בשונה ממדינת ישראל. ״יחד עם הקהילה הבינלאומית כולה, אנו מאמינים כי הסכם הגרעין הוא בעל ערך רב שיש לקיימו והוא יתכתב עם האינטרסים הביטחוניים של כל המדינות בעולם ובאזור המזרח התיכון״, אמר אוליאנוב.

על התקיפות האחרונות באיראן אמר כי לא הוכח שישראל הייתה מעורבת בהן והוא לא מתכוון לעסוק בספקולציות. ״כעיקרון, אנחנו מאמינים כי פעולות מסוג זה משיגות את התוצאה ההפוכה ומסוכנות״, הוסיף.

עוד אמר אוליאנוב כי הוא ״לא בטוח שייחתם הסכם סופי, זה תלוי במה שיחליטו במשא ומתן אבל אני יכול להגיד לך בוודאות שסוף המו"מ לא יכול לקרות בקרוב, זה לא עניין של ימים, זה עניין של שבועות במקרה הטוב, או אולי זה ידרוש פרק זמן ארוך יותר. אני יכול לנקוב בתאריך הרצוי שזה ה -20 במאי. מדוע? מפני שבתאריך ה- 22 במאי יפוגו ההבנות הזמניות בין סוכנות האטום הבינלאומית לטהרן״.

אוליאנוב סיפר כי בעקבות התקיפות בנתנז התקיימו בוועדה דיונים ״קשים״ להגדרתו, אך הצדדים החליטו להתמקד ולהשקיע את מרצם במשימה העיקרית: הסכם הגרעין. לכשנשאל האם לדעתו ההסכם יבטיח שאיראן לא תחזיק בנשק גרעיני השיב: ״הייתי אומר בוודאות כי הסכם הגרעין הוא הערובה הזמינה הטובה ביותר לכך שאיראן לא תחזיק בנשק גרעיני. זאת הערובה הטובה ביותר! כל שאר הדרכים והאמצעים חסרי תועלת ואתה יכול לראות זאת בעצמך".

"הלחץ המדיני המקסימלי של ארצות הברית רק הוביל להתקדמות משמעותית של תוכנית הגרעין האיראנית, אבל אנחנו יכולים להשיג תוצאות חיוביות באמצעות מו״מ דיפלומטי ושיקום ה- JCPOA. לדעתנו, ההסכם יענה על הצרכים הביטחוניים של ישראל", הוסיף.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן