במקביל למו

במקביל למו"מ עם לפיד, עודה תומך בפורעים בי-ם: "יניפו את דגל פלשתין מעל ירושלים"

יו"ר הרשימה המשותפת פרסם בערבית בנוגע לאירועי האלימות בבירה והילל את ההתפרעויות, "ניצחון מופלא של הצעירים הירושלמים בהתנגשויות", כתב • בעברית קרא עודה להרגעת הרוחות • בן גביר: "איימן עודה הוא פצצה מתקתקת במדינת ישראל"
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

יו"ר הרשימה המשותפת חה"כ איימן עודה התייחס היום (שני) בחשבון הפייסבוק שלו לאירועים האלימים בירושלים, ולהחלטת המשטרה להסיר את המחסומים שהוצבו בשער שכם מתוך תקווה שהמהלך יוביל להרגעת הרוחות. עודה טען כי מדובר ב"ניצחון מופלא של הצעירים הירושלמים בהתנגשויות".

עודה כתב בערבית: ״הכיבוש נסוג מפני הצעירים הירושלמים והסיר את הגדרות מבאב אל עמוד (שער שכם)", יו"ר הרשימה המשותפת שמנהל בימים אלו מו"מ עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד על תמיכה בממשלתו הוסיף: "זה אותו הכיבוש אשר נסוג מפני הצעירים הירושלמים והסיר את המגנומטרים ממסגד אל אקצא״.

לדברי עודה: ״הניצחון המופלא והמכובד הזה הוא של הצעירים הירושלמים. מדובר בהתנגשויות לעיתים רגועות ולעיתים מתפרצות וכך יהיה עד שתבוא האינתיפאדה שתביא לסוף הכיבוש ותניף את דגל פלשתין מעל למסגד אל אקצא, מעל הכנסיות, ומעל שערי ירושלים המשוחררת. אנו מוסרים את שלומנו לאנשי אל קודס החופשיים״.

למרות דבריו החמורים, ישנם הבדלים ברורים בין הטקסט כפי שפרסם חבר הכנסת בעברית לבין ההודעה שפרסם בערבית. בעברית הסתפק עודה בטקסט קצר וכתב: ״זוהי לא הפעם הראשונה בה המשטרה והממשלה פועלות באלימות, אחר כך מנסות לטייח – ולבסוף נתפסות בשקרים. טוב שהסירו את המחסומים בשער שכם שלא עשו דבר מלבד לזרוע אלימות ושנאה. את המחיר שילמו תושבי מזרח ירושלים, שימשיכו להיאבק בדיכוי ובאפליה של מדיניות הכיבוש״.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר (מסיעת הציונות הדתית) הגיב לדבריו של איימן עודה שתמך בהתפרעויות בבירה וטען כי "איימן עודה הוא פצצה מתקתקת במדינת ישראל". ח"כ בן גביר ציין בהודעתו: "אם יש מערכת אכיפת חוק במדינת ישראל היועמ"ש צריך להורות עוד הערב על פתיחה בחקירה נגד עודה והגשת כתב אישום נגדו בגין הסתה והמרדה".

בן גביר הוסיף: "לצערי, בית המשפט העליון אשם בפארסה של הכשרת שונאי ישראל, אולם מסתבר שמאז שבג"ץ סירב לפסול את עודה וחבריו, הם רק הופכים לחצופים יותר, מתעלמים מחוקי המדינה וגורמים לאינתיפדה". לסיום כתב: "איימן עודה הוא פצצה מתקתקת במדינת ישראל ועל היועמ"ש לנהוג בו כפצצה מתקתקת".

מתנועת "אם תרצו" נמסר בעקבות הפוסט של יו״ר הרשימה המשותפת איימן עודה כי: ״בימים האחרונים אנו מנטרים ברשת הודעות תמיכה בפורעים הערבים בירושלים כמעט מכל המפלגות הערביות מבלי שינתן כל גינוי מצד יתר המפלגות. תמיכה באלימות נגד יהודים היא הוכחה נוספת לכך שהקמת ממשלה הנשענת על מפלגות אנטי ציוניות מובהקות המתנגדות לקיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ותומכות באלימות נגד היהודים היא אסון. אנו קוראים לראשי המפלגות של המחנה הלאומי גלו אחריות אישית והקימו ממשלה לאומית״.

ארגון ״בצלמו״ פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה לפתוח בחקירה נגד חה״כ עודה בטענה להסתה.

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. מהר לעצור את שני הכלבים הטרוריסטים פחי האשפה יחד עם יהיר שהוא גם אםס וגם פח אשפה שלושתם מתכננים להזיק למדינה . יהיר יושב עם רבי מרצחים עודה וטיזי . תזרקו אותם לצינוק לתחלטו את כל הנכסים שלהם . ואת משפחותם תגרשו לאירן שם מקומם . ממשלה של מפגרים שמתירים לכלבים אלה להשאר בכנסת
  הם בוגדים ומקבלים שכר בתמיכת מנדלבליט המושחת ובגץ קבוצה של מושחתים מסוכנים למדינה . צריך לנקות את אורוות הכנסת והתשקורת במיוחד את השרוף . ומסריח

 2. לא ברור לי ההגיון של המשטרה- קודם מציבים מחסומים (כדי למנוע הדבקה המונית באל אקצא כן? לא ח"ו מסיבות ביטחוניות) ואז הערבים עושים בלאגן (עם או בלי קשר תחליטו בעצמכם) אז ההחלטה הגאונית המופלאה היא שכנראה באמת אין צורך במחסומים וצריך להסיר אותם. שאפו להגיון הצרוף ולהפקרת דמם של יהודי ירושלים. פרס לטרור זה מילה עדינה לתאר מה שעשיתם, הנזק ההרתעתי הוא עצום ורק ה' ישמור עלינו מהתוצאות המרות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן