Olivier Fitoussi/Flash90

לאחר הסרת הגדרות – שקט יחסי בשער שכם: "הבלגן נגמר – לפעמים אין מוח"

פחים הובערו באזור שער שכם ושתי השוטרות נפצעו קל בשער האריות, אבל לרוב נשמר השקט ביחס לעימותים האלימים בימים האחרונים. תושב מזרח ירושלים: "אל-אקצה זה החיים שלנו. הכל התחיל בטיקטוק. לפעמים לצעירים שלנו אין מוח"
 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

הלילה (בין שני לשלישי) נרשמו עימותים נקודתיים בלבד בשער שכם, זאת יממה לאחר ההחלטה של המשטרה להסיר את הגדרות מהמקום. במשך רוב הזמן האווירה במתחם השער עצמו הייתה רגועה בהשוואה לעימותים האלימים בין צעירים ערבים למשטרה שנראו בימים האחרונים. למרות השקט היחסי, ליד שער האריות נפצעו קל שתי שוטרות מג"ב לאחר שהותקפו בעת מעצר חשודים ופחים הובערו. המשטרה פיזרה את המתפרעים.

שתי השוטרות שנפצעו קל בשער האריות, נפגעו משולחן ומשקולת שנזרקו לעברן במהלך הפרות הסדר. השוטרות הותקפו בשער חוטה שבעיר העתיקה ופונו לטיפול רפואי. בעקבות האירוע, נעצרו על ידי כוחות המשטרה שישה חשודים בגין תקיפת שוטר

מהמשטרה נמסר כי "שוטרים הותקפו בשער חוטה בעיר העתיקה תוך שהושלכו לעברם שולחן וחפצים נוספים וכתוצאה מכך נפצעו שתי שוטרות שנזקקו לטיפול רפואי". באירוע נעצרו על ידי השוטרים שני חשודים בגין תקיפת השוטרים ונערכו סריקות אחר מעורבים נוספים. בהמשך עדכנו כי בפעילות המשטרה נעצרו 6 חשודים שהועברו לחקירה. במשטרה הוסיפו: "לא נאפשר כל אלימות כלפי שוטרי משטרת ישראל ונפעל לאיתור המעורבים במקרים אלה, במטרה למצות עמם את הדין".

במשטרה הסבירו שלשום את הסדרת הגדרות ברחבת השער כ"מתן הזדמנות" להורדת מפלס האלימות והרגעת המהומות במזרח ירושלים וביהודה ושומרון בימים האחרונים. לטענת התושבים הערבים, הצבת המחסומים לפני כשבועיים הציתה את המהומות והביאה לאי-שקט בקרב הפלסטינים במזרח ירושלים, עם תחילתו של חודש הרמדאן.

אבו נאג'ח, תושב ראס אל עמוד, אמר ל'ווינט': "אני מקווה שעכשיו זה נגמר. רצינו לשבת על המדרגות. אל-אקצה זה החיים שלנו. הכל התחיל בטיקטוק. לפעמים לצעירים שלנו אין מוח". מוחמד, תושב נוסף משכונת עיסאוייה, הוסיף לכתב האתר: "אנחנו רוצים שקט. זהו, נגמר הבלגן ברוך השם. אפשר לחזור לשגרה".

כזכור, בתום התייעצויות ושיחות עם מנהיגי החברה הערבית, הנחה אמש מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי להסיר את המחסומים שהוצבו באזור שער שכם, ושהובילו למהומות האלימות בעיר. עם פרסום ההודעה על הסרת הגדרות, הגיעו למקום מאות בני אדם ופרצו בקריאות שמחה. כאמור, למרות זאת עדיין לא הושגה רגיעה. ההנחה במשטרה היא שגם הערב יהיו עימותים, אם כי בעוצמה ובתדירות נמוכה יותר.

במערכת הביטחון העריכו כי מטחי הרקטות שנורו לעבר ישראל החל מהסופ"ש האחרון הם תוצאה של המהומות בירושלים ולשקט בשער שכם עשוי להיות השפעה מכרעת גם על המצב בדרום.

הקבינט המדיני-ביטחוני שהתכנס אמש אישר עקרונית תוכנית לתקיפה אווירית משמעותית נגד יעדי חמאס, למקרה שהירי מרצועת עזה יתחדש. "הכדור בידיים של חמאס", אמרו בכירים בישראל אחרי הישיבה.

כתבות קשורות

מהומה בכנסת: בן גביר סירב לקרוא לאחמד טיבי 'אדוני' - והוצא באלימות
"מניפולציה זולה": באופוזיציה מסבירים מתי יקזזו את הח"כ החולה
מפולת סלעים בהודו לעיני המצלמות: 9 תיירים נמחצו למוות • צפו
האיום הראשון על תקציב המדינה: האולטימטום של הורביץ ותשובת האוצר
החזאי אורי בץ: אני מקווה שאתבדה בתחזית על החום הצפוי
בכיר 'כחול לבן' מפתיע: הממשלה הקודמת התנהלה טוב יותר עם הקורונה
אחרי שהפרו קיזוז וברקע סערת חוק הדיינים: האופוזיציה לא תקזז ח"כ חולה
תקלה: מבודדים שוחררו בטעות - והדביקו אחרים בנגיף הקורונה
דרעי וגפני תקפו את כהנא: "אנטיוכוס, יש לך מגמה להחריב את היהדות" • צפו
גזירת 'מס הכלים החד-פעמיים' - מגיעה למליאת הכנסת
נתניהו צחק על בנט: "בספר 'איך לנצח את הקורונה', צריך להיות עמוד אחד"
עשור לאביב הערבי: מהומות ברחובות תוניסיה לאחר השתלטות הנשיא

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן