צילום: צילום: פלאש 90

דיווח: אבו מאזן הודיע לאיחוד האירופי על דחיית הבחירות; בחמאס שוקלים תגובה

לפי הדיווח, באיחוד ביקשו מיו"ר הרשות להמתין עם קבלת ההחלטה עד ליום חמישי, כדי שינסו ללחוץ על ישראל להסכים לקיים את הבחירות במזרח ירושלים. בחמאס מתקיימים דיונים בשאלה כיצד על ארגון הטרור להגיב עם דחיית מערכת הבחירות, והאם לעבור על כך לסדר היום
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

לפי הדיווח הבוקר (שלישי) בעיתון הלבנוני "אל-אחבאר", ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע לאיחוד האירופי, לירדן ולמצרים על החלטתו לבטל את הבחירות לפרלמנט הפלסטיני, שהיו אמורות להתקיים בעוד כחודש. באיחוד האירופי יעצו לאבו מאזן להמתין עם קבלת ההחלטה עד ליום חמישי הקרוב, כדי שינסו ללחוץ על ישראל להסכים לקיים את הבחירות גם במזרח ירושלים.

בישיבת הוועד המרכזי של תנועת הפת"ח הבהיר אבו מאזן כי "לא נסכים בשום אופן לקיים בחירות כלליות ללא ירושלים (מזרח ירושלים) ותושביה". והפציר בקהילה הבין-לאומית להפעיל לחץ על ישראל בנושא.

הצו הנשיאותי של אבו מאזן שיורה על דחיית הבחירות המתוכננת בחודש הבא, צפוי להתפרסם לאחר פגישת הנהגת הרשות ברמאללה המתוכננת ליום חמישי בערב. צו הדחייה אינו צפוי לנקוב בתאריך חדש לבחירות.

אתמול דווח ב'כאן חדשות' כי יו"ר הרשות החליט לשלוח את נציגו חוסיין א-שייח' לפגישות עם בכירים בקטר, כדי שאלו ילחצו על חמאס שלא לגרור את האזור להסלמה עקב הדחייה הצפויה של הבחירות. בחמאס מתקיימים דיונים בשאלה כיצד על ארגון הטרור להגיב עם דחיית מערכת הבחירות, והאם לעבור על כך לסדר היום.

בכיר בחמאס אמר אתמול ל'כאן חדשות' שבארגון כבר מבינים שהבחירות יידחו, זאת על אף שבארגון הפת"ח טרם הודיעו להם על כך רשמית. בחמאס מתנגדים לביטול הבחירות, שהיו אמורות להוות עבור הארגון פתח לשליטה ליהודה ושומרון.

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. אבו מאזן בדיוק כמו אבו יאיר – מחבל בהליכים דמוקרטיים.
  הבחירות יתקיימו ו/או יתקבלו תוצאותיה רק כאשר תתקבל התוצאה הרצויה ע"י המנהיג.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן