הרשימה המשותפת נגד עבאס: "הקמת ועדת הערבים ע"י הימין הקיצוני היא צעד גזעני"

צילום: Miriam Alster/Flash90

הרשימה המשותפת נגד עבאס: "הקמת ועדת הערבים ע"י הימין הקיצוני היא צעד גזעני"

למרות שמטרות הועדה הם לקדם את הצרכים של החברה הערבית בישראל, ברשימה המשותפת בחרו לתקוף את הקמתה. "כפי שהקמת "ועדת יהודים" בכל מדינה אחרת הייתה נתקלת בגינוי חריף, כך אנו קוראים להאבק כנגד החזרת הוועדות לעניני ערבים"
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

כחלק מהבנות שהושגו עם הליכוד, בתמורה לתמיכה בהצעת המפלגה להרכב נשיאות הכנסת, הוקמה אתמול (שני) ועדה מיוחדת לענייני החברה הערבית בראשות ח"כ מנסור עבאס מרע"ם. למרות שמטרות הועדה הם לקדם את הצרכים של החברה הערבית בישראל, ברשימה המשותפת בחרו לתקוף את הקמתה.

"הקמת ועדת הערבים ע"י הימין הקיצוני היא צעד גזעני שנועד לדחוק את הציבור הערבי אל שולי השוליים ולמנוע עיסוק בעניינים הנוגעים לו בוועדות בעלות ההשפעה וסמכויות", טענו במפלגה. "כפי שהובהר במפורש ע"י נציגי הקואליציה, לוועדה לא תהיינה סמכות חקיקה, העברת תקציבים וקבלת החלטות מחייבות. אם לא די בכך, הרי שרוב חברי הוועדה שייכים למפלגות הימין, לרבות הכהניסטי, ולמעשה נשלטת על ידו".

במפלגה הערבית המשיכו לתקוף את ההסכמה אליה הגיע עבאס עם הליכוד: "כפי שהקמת "ועדת יהודים" בכל מדינה אחרת הייתה נתקלת בגינוי חריף, כך אנו קוראים להאבק כנגד החזרת הוועדות לעניני ערבים, היועץ לענייני ערבים והמשרד לענייני ערבים שהציבור הערבי והיהודי הדמוקרטי נאבקו נגדן והצליחו להביא לסיומן".

לסיום אמרו כי "הערבים הפלסטינים אזרחי ישראל הם אזרחים שווי זכויות ולא נטע זר שניתן לדחוק אל הפינה. נמשיך להאבק למען שוויון מלא ועבודה פרלמנטרית מקצועית בגובה העיניים."

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן