צילום: צילום: שגרירות ישראל בוושינגטון.

בן שבת נפגש עם מקבילו בוושינגטון: יוקם צוות משותף להתמודדות עם האיום האיראני

היועץ האמריקני לביטחון לאומי נפגש עם מקבילו הישראלי "כדי לדון בהתייעצויות הצמודות בין שתי הממשלות במגוון נושאים" • "ארצות הברית עדכנה את ישראל בשיחות בווינה והדגישה את האינטרס העז של ארה"ב להתייעץ מקרוב עם ישראל בנושא הגרעין בהמשך", נכתב בהודעה מטעם הבית הלבן"
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

ראש המל"ל הישראלי מאיר בן שבת ממשיך בהתייעצויות בארצות הברית. אמש (שלישי) נפגש בן שבת עם מקבילו האמריקני, היועץ לביטחון לאומי ג'ייק סאליבן כדי לדון בדרכי ההתמודדות עם איראן. ארצות הברית עדכנה את ישראל על התקדמות שיחות הגרעין בווינה והשניים סיכמו על הקמת צוות משותף להתמודדות עם התוקפנות האיראנית.

בהודעת הבית הלבן נמסר כי שני הצדדים הביעו דאגה משותפת מההתקדמות בתוכנית הגרעין האיראנית וכי "ארצות הברית עדכנה את ישראל בשיחות בווינה והדגישה את האינטרס העז של ארה"ב להתייעץ מקרוב עם ישראל בנושא הגרעין בהמשך", נכתב בהודעה מטעם הבית הלבן.

עוד נמסר כי שני הצדדים הסכימו לשתף פעולה באופן הדוק יותר לגבי האיומים שנשקפים מאירן שכוללים מל"טים ותוכניות טילים. "ארצות הברית וישראל הסכימו להקים קבוצת עבודה בין-סוכנותית שתמקד תשומת לב מיוחדת לאיום ההולך וגובר של כלי טיס בלתי מאוישים וטילים מונחי דיוק המיוצרים על ידי איראן ומסופקים לשכנותיה באזור המזרח התיכון", נכתב בהודעה.

בהודעת הבית הלבן הוסיפו כי הצד הישראלי "חלק חששות משותפים עם האמריקנים בנוגע לעימותים בירושלים בימים האחרונים". האמריקניים בירכו על הקריאה הישראלית לרגיעה. ארה"ב אף גינתה בתוקף את ההסלמה בדרום: "ישראל חוותה מתקפות של רקטות ללא הבחנה מעזה", נאמר.

"תמיכת ממשל ביידן במאמצים לקידום השלום בין הישראלים לפלסטינים עודנה קיימת", אמרו הפקידים האמריקנים וקראו לפתרון הסכסוך בין שני הצדדים. עוד נכתב כי ארה"ב מחויבת לשמירה על ביטחון ישראל וכי היא תפעל לחיזור על היבטי השותפות בין שתי המדינות.

לצד בן שבת נכח בפגישה גם שגריר ישראל בארה"ב גלעד ארדן שהגדיר את הפגישה עם סאליבן כמצוינת, "היא נגעה במטרה המשותפת למנוע מאירן לפתח נשק גרעיני" אמר.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן