Yonatan Sindel/Flash90

אבוטבול במליאת הכנסת: עלולים להיות פקקים בחזור מציון הרשב"י ביום שישי

הח"כ מש"ס נשא נאום במליאת הכנסת והתריע מפני חילולי השבת בעקבות כך של"ג בעומר חל ביום שישי. "עקב זה שלג׳ בעומר חל השנה ביום שישי, אנא הקפידו בבקשה להגיע לכל המאוחר ביום חמישי -מחר בלילה ליל שישי, ולצאת חזרה מהציון לביתכם בשעות הבוקר המוקדמות, עלולים ביום שישי להיות עומסים"
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם


ח״כ משה אבוטבול מש"ס אשר משמש כיו״ר השדולה למען שמירת השבת נשא היום (רביעי) במליאת הכנסת נאום על הילולת רשב״י זיע״א במירון וכבוד השבת.

בדבריו אמר אבוטבול, "מחר יעלו המוני בית ישראל ברבבותיו בחסדי ה׳ יתברך לציונו של התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי זכותו יגן עלינו אמן, מי שגילה לעם היהודי מעבר לתורת הפשט גם את תורת הסוד. חלק ונדבך עצום ביהדות המורכבת מכלל הפרד״ס ר״ת פשט רמז דרש סוד. סיפורי ניסים רבים נקשרו סביב התנא הקדוש ובנו רבי אלעזר וכבר אמרו חז״ל ראוי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק, וכל אימת שאדם שרוי בצער ובצרה נוהג הוא לפקוד את ציונו של רבי שמעון, כמו גם בעיתות שמחה ובמנהג הקדום לערוך חלאקה תגלחת לבני גיל ה-3 על ציונו הקדוש וכבר נאמר בפיוט 'בר יוחאי' תורתו מגן לנו".

"בשנה זו יגיעו אלפי אוטובוסים לציון ויביאו מאות קהילות מכל הארץ לטקסי ההדלקות ולתפילות. הגעגועים לציון הלכו וגברו יותר ויותר – בפרט ששנה שעברה עקב מגפת הקורונה לא הגיעו עם ישראל לציון, ובשנה זו תהילה לה׳ מגיעים אנו לציון הק׳. כיו״ר השדולה למען שמירת השבת בכנסת ישראל בה חברים עשרות חברי כנסת מכלל סיעות הבית דתיים חילונים חרדים פונה אני אליכם הבאים לציון גם בשם הרבנים וגדולי ישראל שליט״א".

"עקב זה שלג׳ בעומר חל השנה ביום שישי, אנא הקפידו בבקשה להגיע לכל המאוחר ביום חמישי -מחר בלילה ליל שישי, ולצאת חזרה מהציון לביתכם בשעות הבוקר המוקדמות, עלולים ביום שישי להיות עומסים ופקקי תנועה ענקיים בכבישים! מן הראוי לא להתקע חלילה בכבישים וכבר היו מקרים ששבת נכנסה ואנשים לצערנו שבתו את השבת עם משפחתם כדי לא לחלל שבת על אם הדרך, והצער היה גדול".

"כמו גם תקלות פתאומיות ברכב שהשביתו את הנוסעים מלהגיע ליעדם לפני שבת. גם אם יסיימו מהר את העליה לציון נוכל גם לאפשר לכוחות הביטחון והשוטרים היקרים המסדירים את התנועה והסדר להגיע גם הם לביתם לחיק משפחתם לקראת שבת קודש, גם להם מגיע מעבר לתודה והברכה להגיע להיות עם משפחתם בסוף השבוע, אז נסיעה טובה לכולם לכולנו סעו בזהירות ותגיעו במהירות. בשולי דברים נאמר גם תודה ענקית לכל מי שעסקו במבצע הענק הזה: הרב יעקב אביטן שר הדתות, לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה, לשר הפנים הרב אריה דרעי, וכן לידידי היקר מנכ״ל המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים הרב יוסף שוינגר וכל העוסקים במלאכה ברוכים תהיו אמן"

כתבות קשורות

פצצות "בזוקה" ממלחמת השחרור אותרו בעבודות בגבעת התחמושת
מתן כהנא חושף את האמת מאחורי הרפורמה: הדרך שלי - של 'צהר'
ממשיך בתפקידו: איסמעיל הנייה נבחר לראשות הלשכה המדינית של חמאס
מנסור עבאס חשף במתיחה: המשותפת תתמוך בתקציב המדינה? • האזינו
איווט מנסה לחנך עם מסים: "אין כאן גזירות, אלא ניסיון לשנות דפוסי התנהגות"
הנשיא אחרי החיסון השלישי: "מרגיש מצוין, לצאת להתחסן ולקיים מצווה"
טהרן מכחישה מעורבות; בנט: איראן היא זו שתקפה את הספינה - יש ראיות מודיעיניות
נתניהו מרוצה באופוזיציה: "אפשר לישון לילה שלם בלי טלפון אדום"
עומס חום קיצוני ישרור בישראל; אלו ההנחיות לצלוח את השרב בשלום
ויראלי ברשת: הנהג שנסע "נגד כיוון התנועה" • וידאו משעשע
סינגל-קליפ בכורה: צביקי נוילנדר מאחל לכם "עוד שמחה" • צפו
מוטי אטיאס בסינגל קליפ מרגש: "קער מיך צוריק"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture