צילום: Hadas Parush/Flash90

הנשיא ריבלין לנשיא צרפת: "לא תהיה סלחנות לאנטישמיות חולנית בזויה"

נשיא המדינה שיגר אגרת אל נשיא צרפת באשר להחלטה באי כשירותו המשפטית של הנאשם ברצח של שרה חלימי הי"ד: "יש לעשות הכול על מנת לשלוח מסר ברור לפיו אין ולא תהיה סלחנות לאנטישמיות חולנית בזויה ולתקיפת יהודים על רקע מוצאם ודתם"
 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שיגר היום (רביעי) אגרת אל נשיא צרפת, עמנואל מקרון, באשר להחלטת בית המשפט העליון הצרפתי על אי כשירותו המשפטית של הנאשם ברצח של שרה חלימי ז"ל.

החלטה אבסורדית: אלפי מפגינים בעולם נגד זיכוי רוצח האישה היהודיה בצרפת

באגרת כתב הנשיא: "שמעתי בצער את החלטת בית המשפט העליון של צרפת שאישרר את החלטת הערכאות הקודמות וקבע את אי כשירותו המשפטית של הנאשם ברצח האנטישמי, הברוטאלי והאיום של שרה חלימי לעמוד לדין".

"אני מחזק את עמדתך המוסרית והמשפטית ואת נחישותך להגיש תיקון לחוק העונשין. תגובתך המהירה והחד משמעית מעבירה מסר ברור למשפחת הקרבן ולצרפת כולה שיש לקות בנוסח החוק, לקות שאפשרה לרוצח המתועב לחמוק ממשפט צדק ומעונש," הוסיף הנשיא.

"אין מחלוקת על העובדות ולפיהן ד"ר שרה חלימי הי"ד הייתה קרבן לרצח מתועב בידי רוצח אכזרי על רקע היותה יהודייה, ויש לעשות הכול על מנת לשלוח מסר ברור לפיו אין ולא תהיה סלחנות לאנטישמיות חולנית בזויה ולתקיפת יהודים על רקע מוצאם ודתם," הדגיש הנשיא וביקש להביע שוב את הערכתו לנחישות ולדבקות של נשיא צרפת במאבק חשוב וצודק זה.

כזכור, בית משפט לערעורים בצרפת פסק בשבוע שעבר שלא ניתן להעמיד לדין גבר שרצח את שכנתו היהודייה ב-2017 על רקע אנטישמי, משום שהוא סבל מהזיות בשל שימוש רב בקנביס. קובילי טראורה, שהודה ברצח ומאושפז במוסד פסיכיאטרי, היכה באכזריות את שרה חלימי בת ה-65 ואחר כך השליך אותה מחלון דירתה בפריז, כשהוא צועק "אללה אכבר" ו"הרגתי את השטן".

עורכי הדין של אחותה, אסתר לקובר, הודיעו כי יגישו תלונה בישראל נגד טראורה, זאת לאחר שבית המשפט הצרפתי אישר את אופיו האנטישמי של הפשע, אך קבע כי טראורה לא היה אחראי למעשיו משום שעישן קנאביס לפני הרצח, ולכן לא יועמד לדין.

לקובר מסתמכת על החוק הפלילי הישראלי ולפיו ניתן להעמיד לדין בישראל אנשים שביצעו פשעים אנטישמיים בחו"ל, ומדווחים על ידי אזרחים ישראלים. "מאז משפט אייכמן לא נשפט רוצח אנטישמי בישראל – אבל לאור חדלון מערכת המשפט בצרפת, אין ברירה אחרת".

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן