צילום: צילום: Flash90

שגרה בכיפת ברזל והחזרת הדיג: ישראל וחמאס הגיעו להסדר מאחורי הקלעים?

אחרי ירי עשרות הרקטות: במערכת הביטחון הוחלט להחזיר את פריסת סוללות כיפת ברזל לשגרה, במקביל לפתיחה מחדש של מרחב הדיג ברצועת עזה • האם ישראל וחמאס הגיעו להבנות מאחורי הקלעים, ומה יקרה אם אכן יבוטלו הבחירות ברשות הפלסטינית?
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע היום (חמישי) כי בתום התייעצות ביטחונית, הוחלט על החזרת מרחב הדיג ל-15 מיילים ימיים. הוא הדגיש כי "החזרת המדיניות האזרחית כלפי רצועת עזה לשגרה מותנית בהמשך שמירת השקט והיציבות הביטחונית".

במקביל מדווח ניר דבורי בחדשות 12 כי על אף שורה ארוכה של שיגורים שנורו בשבוע האחרון מרצועת עזה – בצה"ל מחזירים היום לשגרה את פריסת כיפות ברזל בדרום. מערכת הביטחון ביצעה מספר שינויים לנוכח המתיחות בימים האחרונים, אך כעת הוחלט על צמצום במספר הסוללות.

ההערכה היא כי בין ישראל לפלסטינים הועברו מסרים מאחורי הקלעים, וכי הושגו הסכמות כלשהן. עם זאת, בצה"ל עדיין דרוכים לקראת נאומו של אבו מאזן היום, בו הוא צפוי להודיע על דחיית הבחירות ברשות הפלסטינית. בישראל חוששים כי הדבר יביא להסלמה ביטחונית.

חמאס הודיע אתמול כי לא יסכים לדחיית הבחירות. "יום הבחירות במזרח ירושלים חייב להיות יום לאומי, יום בו עמנו מתעמת עם ישראל כדי לאלץ אותם להיכנע". ארגון הטרור העזתי הוסיף כי "אי בחירות בירושלים זה קו אדום, אף פלסטיני לא יכול לקבל את העובדה כי לא יהיו בחירות במזרח ירושלים".

עוד אמרו בחמאס כי "הזכויות נלקחות מישראל ולא נמסרות לה, וזו הבחירה הקבועה של עמנו והיא גם הבחירה של אנשינו בירושלים שכפו על ישראל לאחרונה עובדות גדולות וחשובות בשטח שהן לא פחות חשובות מהבחירות. מה שעשה עמנו בשער שכם ולפניו בקרב על המגנומטרים ובפתיחת מתחם תפילה חדש באל-אקצה מייצג פטריוטיות והתנהגות שיש לאמץ בבחירות בירושלים".

הסיבה הרשמית לדחיית הבחירות היא העובדה שישראל לא אישרה עד כה את קיומן במזרח ירושלים. אך הסיבה האמיתית לדחייה הצפויה – החשש של אבו מאזן להפסיד את הבחירות. פת"ח מגיע אליהם כשהוא מפולג וחלש, מול חמאס הצובר תאוצה ומתחזק ברחוב הפלסטיני.

הבחירות ברשות הפלסטינית יבוטלו? החמאס מאיים, צה"ל מגביר כוננות

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן