צילום: Yaakov Naumi/Flash90

בין אומן למירון: קציני משטרת אוקראינה ילמדו מההתנהלות בהילולת הרשב"י

שוטרים בכירים מאוקראינה יגיעו היום להילולת הרשב"י במירון כדי ללמוד מכוחות המשטרה הישראלית כיצד להיערך לראש השנה על ציונו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב, אחרי שנה של הגבלות קורונה ללא ל"ג בעומר במירון וללא ראש השנה באומן
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

כוחות משטרה גדולים ייפרסו הערב (חמישי) באזור הר מירון בהיערכות לקראת אירועי הילולת רבי שמעון בר יוחאי, כאשר אליהם יצטרפו משלחת של בכירי משטרת אוקראינה שיבואו כדי ללמוד איך להיערך לראש השנה על ציונו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב בראש השנה.

לפי הדיווח של גיא ורון בחדשות 12, בראש המשלחת האוקראינית עומד סמפכ"ל המשטרה האוקראינית, המשרת בדרגת ניצב. בנוסף, גם מפקד המחוז בו נמצאת העיר אומן, קצין האג"ם (אגף מבצעים) ומפקד משטרת אומן עצמו לוקחים חלק בביקור המיוחד.

המשלחת תבקר הערב במתחם הר מירון וסביבותיו ותתרשם מפעילות המשטרה. מפקד מחוז הצפון במשטרת ישראל, ניצב שמעון לביא, צפוי ללוות את האורחים ולסקור בפניהם את היערכות המשטרה במקום ודרכי התמודדותה עם האירוע המורכב.

שלטונות אוקראינה נערכים להגעת עשרות אלפי ישראלים למתחם קבר רבי נחמן מברסלב שבעיר אומן בראש השנה הקרוב, לאחר שהשנה נמנעה הגעתם בשל התפרצות נגיף הקורונה. שנה שעברה, גם הילולת הרשב"י במירון בוטלה מסיבה זו, והשנה מתקיימת כרגיל.

עם זאת, למרות מצב הקורונה הטוב בישראל בעקבות הצלחת מבצע החיסונים, הכריז לאחרונה משרד החוץ על אוקראינה כאחת משבע המדינות האסורות לביקור ישראלים בשל התפרצות הנגיף בהן. טרם ידוע האם יוכלו המבקרים הרבים להגיע להילולה השנתית בחופשיות, או שמא גם השנה יוטלו הגבלות.

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. רק זה לא!
  המשטרה בארץ רק יודעת להרוס את כל האירועים של החרדים ולריב עם הקיצונים כמו ילדים קטנים, במירון הכל התנהל כשורה עד שהמשטרה לקחה את האירועים לידיים

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן