גורמים פוליטיים: החרדים הציעו לגנץ את תמיכת גוש נתניהו – הוא לא פסל

Noam Revkin Fenton/Flash90

דיווח: המפלגות החרדיות הציעו לגנץ את תמיכת גוש נתניהו לקבלת המנדט – הוא לא פסל

לפי טענת גורמים במפלגות החרדיות, הם הציעו לגנץ שבלוק הימין ימליץ עליו בפני הנשיא כדי שזה יטיל עליו את המנדט להרכבת ממשלה • בכחול לבן שוללים את הטענות ומבהירים: "נסייע בכל דרך ללפיד לקבל את המנדט - תומכים ופועלים להחלפת שלטון נתניהו"

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

שעות לפני פקיעת המנדט של ראש הממשלה נתניהו להרכבת ממשלה, גורמים פוליטיים טוענים שבמפלגות החרדיות הציעו ליו"ר כחול לבן בני גנץ את תמיכת גוש נתניהו בקבלת המנדט, כך דווח ב'חדשות 12'. לפי הדיווח של עמית סגל, גנץ אינו שולל את ההצעה.

בכחול לבן הבהירו בתגובה לפרסום כי הם תומכים ופועלים להחלפת שלטון נתניהו על ידי גוש השינוי. "בהמשך לשאלות כתבים, שר הבטחון הורה לצוותו הקרוב לא לחסוך בשום מאמץ ולפעול בכל דרך כדי לסייע ללפיד לקבל את המנדט מהנשיא", נמסר מטעם כחול לבן. "כחול לבן מבהירה כי היא תומכת ופועלת להחלפת שלטון נתניהו ע"י גוש השינוי".

השר מיכאל ביטון מכחול לבן אמר הבוקר כי המפלגות פנו לגנץ ושאלו אותו מה יקרה אם ימליצו עליו לנשיא. בריאיון ל'כאן חדשות' אמר ביטון כי יו"ר כחול לבן שלל את האפשרות הזו לחלוטין.

בימים האחרונים דווח כי גנץ הבהיר לנתניהו באופן חד משמעי שלא יילך איתו ושהוא מחויב לגוש השינוי. גנץ הבהיר זאת לאחר שגם בשישי האחרון נשלחו אליו שליחים מטעם נתניהו עם אותה ההצעה. נראה, שכשנותרו לו כמה שעות בודדות בלבד, נתניהו מרכז את המאמצים בניסיון להביא את מירב הממליצים לבנט כדי לסכל את העברת המנדט ללפיד.

הלילה בחצות, יפוג תוקף המנדט שקיבל בנימין נתניהו מנשיא המדינה רובי ריבלין כדי לנסות ולהרכיב ממשלה. אלא אם יצליח נתניהו ברגע האחרון להפתיע את כולם, נראה כי הוא נכשל והמנדט חוזר לבית הנשיא. שם, לא מתכננים לערוך שוב סבב המלצות ולא להעביר את המנדט לידי נפתלי בנט הפועל בימים האחרונים לקבל את תמיכת גוש הימין, בהמשך למאמציו לגרום גם ליאיר לפיד להמליץ עליו.

יהודה שלזינגר מדווח בישראל היום כי בבית הנשיא הבהירו שאין בכוונתם לערוך סבב המלצות רשמי נוסף, והעריכו כי נפתלי בנט לא יקבל את המנדט שכן "גוש אחד כבר ניסה" – ועל כן המנדט יועבר ליאיר לפיד או בחזרה לכנסת. גורם בכיר בבית הנשיא אמר ל"ישראל היום" כי "לא יתקיים סבב התייעצויות נוסף. מי שירצה יוכל להעביר את עמדתו. הנשיא יקבל את תמונת המצב על בסיס כל מה שיראה לנגד עיניו – שיחות עם נציגי סיעות שיבקשו ממנו פגישה, הערכות פוליטיות וכל תמונת המצב שלו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן