ביידן ליורש העצר של האמירויות:

צילום: צילום: הבית הלבן

ביידן ליורש העצר האמירויותי: "לנורמליזציה עם ישראל יש חשיבות אסטרטגית"

ביידן שוחח לראשונה מאז נכנס לתפקידו עם השליט בפועל של איחוד האמירויות, בן זאיד, ואמר לו כי הוא "תומך בחיזוק והרחבת ההסדרים בין ישראל ואיחוד האמירויות". לפני כחודש דווח כי ביידן החליט לקדם את עסקת הנשק הענקית בין המדינות
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר ביממה האחרונה בשיחת טלפון עם יורש העצר של אבו דאבי והשליט בפועל של איחוד האמירויות הערביות מוחמד בן זאיד כי "לנורמליזציה ביחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות יש חשיבות אסטרטגית. אני תומך בחיזוק והרחבת ההסדרים האלה".

מדובר בשיחת הטלפון הראשונה בין השניים מאז נכנס ביידן לתפקידו לפני כארבעה חודשים. הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות הערביות שנחתם בזמן כהונתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ קבע כי שתי המדינות יכוננו יחסים דיפלומטיים ונורמליזציה מלאה, וכי יחסיהן יתקיימו בהתאם לאמנות האו"ם, כשהצדדים להסכם מכבדים זה את ריבונותו של זה ומתחייבים לפתור סכסוכים בדרכי שלום בלבד.

במסגרת ההעסקה ממשל טראמפ הודיע על עסקת נשק גדולה עם איחוד האמירויות. זו אחת מהעסקאות הגדולות ביותר שקודמו בארבע שנות כהונתו, והיא הגיעה ברקע הסכם הנורמליזציה, שנחתם חודשיים קודם לכן בתיווך ארצות הברית.

בחודש שעבר דווח כי ביידן עדכן את הקונגרס שהחליט לקדם את עסקת הנשק עם איחוד האמירויות. העסקה, שכוללת מל"טים ומטוסי F-35, נעצרה עם כניסתו של הנשיא לתפקיד כדי שיוכל לבחון אותה.

דובר במחלקת המדינה אמר כי אף שהממשל יקדם את העסקה שהוסכמה, הציוד שיימכר יישאר תחת פיקוח. לדבריו, המחלקה "תמשיך לבחון את הפרטים ולשוחח עם בכירים באמירויות" בנוגע לשימוש בנשק שיגיע אליהם.

כאמור, חבילת הרכש, בסך 23.37 מיליון דולר, כוללת מוצרים של החברות ג'נרל אטומיקס, רייתון ולוקהיד מרטין, בהם חמישים מטוסי F-35, עד 18 מל"טים תוקפים ותחמושת אוויר-אוויר ואוויר-קרקע.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן