אופס: ארגון השמאל הפיץ בכל העולם תיעוד מההצתות של הפלסטינים • צפו

ארגון השמאל הקיצוני "בצלם" יהפיץ ידיעה לפיה תושבים מיצהר הציתו שדות הלילה סמוך לכפר בורין. אלא שעל פי צה"ל עולה תמונה הפוכה לחלוטין - פלסטינים מהכפר בורין הם אלו שהציתו את השריפה, שאיימה על בתי תושבים. במועצת שומרון והיישוב יצהר מגבשים תביעת הדיבה
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

היום (רביעי) בשעות הבוקר הפיץ ארגון השמאל הקיצוני "בצלם" ידיעה וציוץ ברשת הטוויטר, לפיהם תושבים מיצהר הציתו שדות הלילה סמוך לכפר בורין. הציוץ שהופץ גם בשפה האנגלית הגיע ליותר מ2000 שיתופים בתוך שעות ספורות בינהם גם ארגון שלום עכשיו שפרסם את הציוץ.

אלא שעל פי צה"ל עולה תמונה הפוכה לחלוטין – פלסטינים מהכפר בורין הם אלו שהציתו את השריפה, שאיימה על בתי תושבים. בעקבות הפרסום השקרי פנו הבוקר מועצת שומרון והיישוב יצהר לעורך הדין ינון ברטנטל שמכין כעת את תביעת הדיבה נגד ארגון בצלם.

יצויין כי מידי שנה סובלים תושבי יצהר והאזור מטרור הצתות חוזר ונשנה ע"י תושבי הכפרים.

‏דובר צהל מסר: "״אתמול בשעות הלילה מספר פלסטינים הציתו שריפה בסמוך ליישוב הר ברכה שבמרחב החטיבה המרחבית ״שומרון״. בעקבות השריפה, התפתח במקום חיכוך אלים בין מתיישבים מהאזור לבין המציתים. תצפיות צה״ל זיהו את המציתים וכוחות צה״ל הוקפצו לנקודה על מנת לכבות את השריפה ולעצור את המציתים."

בצה"ל ציינו כי במקביל ארגון בצלם פירסם נער פלסטיני הותקף בבורין בידי מתנחלים, וכי מתנחלים יידו אבנים על בית בבורין והשחיתו מצלמת אבטחה פלסטינית. מאז הפיגוע בצומת תפוח עלייה בארועים האלימים בשטחים בין מתנחלים לפלסטינים.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן מסר בתגובה לאירוע: "בלילה מציתים תושבי הכפר הערבים שריפה שמסכנת את חיי היהודים ובבוקר חבריהם מהשמאל הקיצוני מציתים אש של שנאה ועלילות נגד המתיישבים. ידע מהיום כל שקרן וכל משמיץ מלא שנאה עידן המתנחל הפראייר תם. אנחנו לא נשתוק על השמצות חופש הביטוי הוא ערך מקודש אבל לא חופש הביטוי וההשמצה."


צילום: אוריה שיף.

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture