החקלאי רק הזיז אבן שהפריעה לטרקטור – והגדיל את השטח של בלגיה

חקלאי שנסע עם הטרקטור שלו ביער הזיז ממקומה אבן גדולה שהפריעה לו בדרכו. על פניו לא נשמע כמו סיפור גדול, אבל אז התברר שבאותו הרגע שינה החקלאי בשוגג את הגיאוגרפיה האזורית והוסיף שטח לבלגיה על חשבון זה של צרפת השכנה
 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

חקלאי צרפתי שינה בטעות את קו הגבול עם בלגיה, אחרי שהזיז אבן כבת 200 שנה שהפריעה לטרקטור שלו לחרוש את השדה. ראש העיירה הבלגית ארקלין, דויד לאבו, אמר שהחקלאי מחויב משפטית להשיב את האבן למקומה והוסיף שעדיף "לא ליצור תקרית דיפלומטית".

הגבול בין שתי המדינות החברות באיחוד האירופי משתרע לאורך 620 ק"מ והוקם תחת אמנת Kortrijk ב-1820, שנה אחרי תבוסתו של נפוליאון בקרב ווטרלו. אם החקלאי הבלגי לא ישיב את האבן למקומה, יצטרך משרד החוץ הבלגי להתערב בפרשה ולהקים ועדה בנושא גבול בלגיה-צרפת, דבר שלא קרה מאז 1930.

ראש העיירה הבלגית ארקלין, דויד לאבו, אמר שהחקלאי מארצו מחויב משפטית להשיב את האבן למקומה והוסיף שעדיף "לא ליצור תקרית דיפלומטית". לדבריו, "אין לנו שום אינטרס להרחיב את העיירה או את המדינה. הוא הפך את בלגיה לגדולה יותר ואת צרפת לקטנה יותר, זה לא רעיון טוב", אמר לאבו לערוץ הטלוויזיה הצרפתי TF1.

לאחר מכן הוא התלוצץ ואמר: "שמחתי, העיירה שלי נהפכה לגדולה יותר, אבל ראשת העיירה בוסיניי-סור-רוק לא הסכימה לזה". תיאורטית, החקלאי עשוי לעמוד בפני אישום פלילי אם לא ישיב את האבן. "אם החקלאי יפגין רצון טוב לא תהיה לו בעיה, אנחנו ניישב את זה בצורה ידידותית", הוסיף ראש העיירה.

ראשת העיירה בוסיניי-סור-רוק, אורלי וולונק, אמרה לעיתון La Voix du Nord: "אנחנו צריכים להיות מסוגלים להימנע ממלחמת גבולות חדשה". בראיון לסוכנות הצרפתית "אינטרנפ", היא אמרה: "שתי המדינות שלנו מסתדרות טוב ולכן אין חששות גדולים בשלב זה. אני סומכת לגמרי על עמיתי הבלגי שיעשה את מה שצריך לעשות עם החקלאי. ביקשנו ממנו להחזיר את האבן למקומה. ואם הוא לא ישתף פעולה אז משרד החוץ הבלגי יתערב בנושא".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן