Share on whatsapp

David Cohen/Flash90

אחרי הביקורת: מח"ש נערכת להתחיל לזמן חשודים באסון הנוראי במירון

ימים ארוכים אחרי האסון נערכים לראשונה במחלקה לחקירות שוטרים להתחיל לזמן חשודים, ברקע הביקורת הציבורית כי האסון לא מתוחקר כלל • במח"ש מסבירים כי העיכוב נבע בשל התמהמהות הממשלה מקבלת החלטה לגבי וועדת חקירה ממלכתית
 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

במחלקה לחקירות שוטרים הודיעו הערב (רביעי) כי הם נערכים להתחיל לזמן חשודים לחקירה בשאלת האסון הכבד באתרא קדישא מירון במהלך הילולת הרשב"י, אז נמחצו למוות 45 בני אדם בעת היציאה ממתחם ההדלקה של חסידות תולדות אהרן.

ההחלטה של מח"ש התקבלה רק היום ברקע הביקורת הציבורית הגוברת לנוכח העובדה כי חמישה ימים לאסון האזרחי הגדול ביותר שידעה מדינת ישראל בתולדותיה כפי שהגדירו זאת גורמים רשמיים, אין אף חקירה פעילה, ואין חשודים שנעצרו או נחקרו.

במח"ש מסבירים כי ההחלטה התקבלה רק היום אחרי שהבינו כי הממשלה מתמהמהת ולא מתכוונת לקבל החלטה בקרוב לגבי הקמת וועדת חקירה ממלכתית או דרך חקירה אחרת לאסון הנוראי. זאת, למרות שסמכויות מח"ש מוגבלות יחסית לוועדה ממלכתית.

ביממה הקרובה, במקביל לתחילת זימון העדים, ינסו במח"ש להגיע לכל החומרים המצולמים של האירוע. החל ממצלמות אבטחה בזירה, ועד למצלמות הגוף של השוטרים, על מנת לקבל תמונה מלאה של הנסיבות שהובילו לאסון הכבד והטרגדיה הקשה.

היועץ המשפטי לממשלה, שכבר הבהיר כי אין מניעה בהקמת וועדת חקירה ממלכתית למרות שמדובר בממשלת מעבר, תומך כעת בהתקדמות החקירה של מח"ש, מתוך הבנה כי יש בממשלה מי שמנסה למנוע או לעכב את הקמת הוועדה.

הבעיה בעיכוב החקירה והעובדה שלא שאיש לא נעצר או נחקר באזהרה, ולא הגבילו את החשודים ליצור קשר כנהוג בחקירות פעילות, יצרה מצב כי המעורבים באירוע, שיהיו אמורים למסור עדויות ולהיחקר בנושא, מסתובבים חופשי ועלולים לתאם ביניהם גירסאות.

עובדה זו, מעוררת זעם בקרב עסקנים בציבור החרדי, המקורבים לכמה מהמשפחות שאיבדו את יקיריהן באסון הנורא. "נראה לכם שיש סיכוי כי אחרי 45 מתים מכל מגזר אחר היו מאפשרים לנושא לחמוק בשקט, ולא פותחים בחקירה מיידית? אם לא היה מדובר באסון חרדי, מזמן כבר היו עשרות עצורים ונחקרים".

חלפו 5 ימים מהאסון ואיש טרם נחקר; המשפחות שוקלות תביעה משותפת

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

5 תגובות

 1. אגלה לכם סוד, בעוד הנפגעים מטופלים בשטח, המשטרה שלחה כח לקחת את הdvr (מכשיר ההקלטה של המצלמות) שתיעד את האסון, הוא שייך לגוף פרטי והמשטרה החרימה לו את התיעוד העוד האירוע מדמם. היכן התיעוד? עד שמח"ש יבקש אותו הוא בטח כבר נעלם..
  ועוד משהו שהוא כבר לא סוד, כי יש לו תיעוד, המשטרה קיבלה הוראה לפרק מצלמות בכל שטח ההר, גם מצלמות פרטיות. למישהו יש תשובה לכך? תוסיפו את שאלת חסימת האמבולנסים בעוד אחמ"ים והסעות עוברים חופשי, אמבולנסים נעצרו במחסום קרוב לשעתיים. טוב בטח יגידו קונספירטור.. אז לא. זה נתונים יבשים אמיתיים, אתם תענו את התשובות לעצמכם.

 2. בלי קשר לאסון הנוראי, המשטרה השתוללה מאוד מאוד הרבה לפני כן בציון ובחצר, היא השפריצה גז מדמיע גז פלפל בכמויות נוראיות, וכל הסביבה ניזוקה מזה, ויש אחד שעד עכשיו הוא בבית חולים מזה, כי זה פגע בו בצורה ישירה בתוך העין וכו' וכו'.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן