צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרוש: "הבדיקה צריכה להיות מלווה על ידי רבנים; מתנגד לשופט בראש הוועדה"

סגן השר מאיר פרוש מבהיר כי הוא תומך בחקירת האסון בהילולת הרשב"י אך מתנגד להצבת שופט בראש הוועדה שכן הוא לא יבין את צרכי הציבור החרדי העולה למקום - ולכן הבדיקה צריכה להיות מלווה על ידי רבנים: "המדינה חייבת להשקיע, והרבה מאוד כסף"
 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

סגן השר מאיר פרוש מבהיר הערב (רביעי) בראיונות שהעניק לתחנות קול חי וקול ברמה כי יש צורך בחקירת האסון, אך הבהיר: "אני בעד שהנושא של מירון ייבדק לעומק על כל ההיבטים עד תום עם מסקנות ברורות. אני נגד ששופט יעמוד בראשות ועדת בדיקה, טובת הציבור החרדי לא תעמוד לנגד עיניו".

"את הדבר הזה לא יוכלו לבדוק אנשים שמבינים במשחקי כדורגל. מי שצריך לבדוק זה אנשים שמכירים את הדבר הזה. הדבר הזה צריך להיות מלווה על ידי רבנים", הוסיף פרוש שהתייחס לשאלת הפקעת מירון על ידי המדינה ואמר כי "ברור שכשהמדינה אחראית על מקום כזה, שיהיה מתואם עם ועדת רבנים שתהיה מורכבת מהציבור שעולים למירון. כך שלא ייכנסו גורמים זרים כמו רפורמים ומיסיונרים, כמו המצב שהגענו אליו בכותל".

לדבריו, "כשקרה האסון השנה, זה אומר שהאסון יכול היה להיות כל שנה. הרי לא השתנה שום דבר. נס שלא קרה אף פעם וצריך לעשות הכל כדי שלא יקרה שוב בעתיד. כדי שלא יהיה אסון צריך להשקיע הרבה כסף ומי שצריך להשקיע במקום היא המדינה".

במענה לביקורת כי הנציגים החרדים פעלו למנוע הגבלות על העליה להר אמר פרוש, "אף גורם ממשלתי לא דיבר איתי ועם חבריי שיש סכנה וצריך להגביל את מספר המשתתפים מבחינת בטיחות. משרד הבריאות ביקש בגלל נגיף הקורונה ועל כך דרשנו שלא תהיה הגבלה".

פרוש הוסיף ותיאר את חוויותיו האישיות: "כשיצאתי מההדלקה של האדמו"ר מבאיאן, הייתה סכנה. אמרתי לבן שלי שהוא הולך נגד הזרם ואנחנו הלכנו ונצמדתי לקיר כדי לא להידחק. כולנו ראינו את הסכנה אבל כל שנה יש את התחושה הזאת".

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. כשאמרו לר' חיים קלופט את האסון שאירע במירון
  פרץ בבכי ולאחמ"כ פנה לארון והוציא והראה את דברי החת"ס שעוזבים את הר ה' והולכים לקברים, ואמר זה לא אני שאומר לכם את זה אלא החת"ס בעצמו

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן