האם מספידה את בנה שנרצח בפיגוע: "יהודה היה ילד מוכשר וחכם מאוד"

מילכה גואטה, אמו של יהודה הי"ד, סיפרה על שהתרחש ביום ראשון: "שמעתי שמשהו קרה בצומת תפוח. התקשרתי אליו, שלחתי לו הודעות, אבל הוא לא ענה. בסוף ענה לי איש צוות מהמיון" • היא ספדה לבנה, שהלילה נקבע מותו בבית החולים
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

מילכה, אמו של יהודה גואטה, תלמיד הישיבה הצעיר שנפצע באורח אנוש בפיגוע הירי בצומת תפוח ונפטר אמש (רביעי) מפצעיו, התראיינה הבוקר (חמישי) לגל"צ ושיתפה על שאירע ביום ראשון.

"יהודה יצא מהבית אחר הצהריים, שמחתי שהוא יצא בשעות האור", אמרה. "אחותי התקשרה אליי, אמרה לי שמשהו קרה בצומת תפוח וידעה שהוא נמצא בסביבה. התקשרתי אליו, שלחתי לו הודעות, אבל הוא לא ענה. בסוף ענה לי איש צוות מהמיון ואמר לי שהוא נמצא שם".

היא ספדה לבנה שנהרג בפיגוע הירי: "הוא היה הילד השני מתוך שבעה. ילד מוכשר וחכם מאוד. עשה הכל בזריזות, רצינות והתמדה עם המון אהבה". הלווייתו תצא בשעה 11:00 מרחבת בית הכנסת היכל יעקב בקרית משה בירושלים ותמשיך להר המנוחות בגבעת שאול.

הרב יהושע ואן דייק, ראש ישיבת איתמר בה למד יהודה גואטה, סיפר הבוקר בראיון לגל"צ: "בחור עדין, צנוע, שקט. היו לו שאיפות גדולות, נמשיך את דרכו באהבה. אלה ימים מתוחים וקשים, אנחנו צריכים להרבות אהבה וכבוד, לשדר לתלמידים שאנחנו מאמינים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ששלח תנחומים למשפחת גואטה, שיבח את כוחות הביטחון על "פעולה מהירה ונחושה שהביאה ללכידתו של המחבל הנתעב שרצח את יהודה גואטה ז"ל, ופצע את בניה פרץ. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע באזרחינו".

גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שלח תנחומים למשפחה: "אני שולח חיבוק אמיץ, כוחות ותפילות לנחמת משפחתו של יהודה גואטה, שנרצח בפיגוע הירי בצומת תפוח השבוע. כמה כאב וצער על זיו העלומים שנקטף כך על ידי מחבל בן עוולה. תחזקנה ידי כוחותינו אשר לכדו הלילה את הרוצח השפל. לא נעמוד מנגד בעוד טרור אכזרי מרים ראשו ונלחם בו בכל דרך, בהתמדה ובנחישות".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן