צילום: Marc Israel Sellem/POOL

נתניהו: "אנחנו עומדים מול שפל גדול – ניסיון להקים ממשלת שמאל בקולות הימין"

"בנט יושב כבר חודש עם לפיד כל יום והופך כל אבן כדי להקים ממשלת שמאל ולהדיח את הימין מהשלטון", האשים ראש הממשלה ששיבח את ח"כ שיקלי על הודעתו כי יצביע נגד ממשלה עם לפיד: "מכתב מכונן של אדם אמיץ, אדם עם יושרה וערכים"
 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

ישיבת סיעת הליכוד התקיימה הצהריים (חמישי) במתכונת מיוחדת אחרי העברת המנדט מבנימין נתניהו ליאיר לפיד. ראש הממשלה נשא דברים, והמשיך בהפעלת הלחץ על מפלגת ימינה שלא להסכים להקמת ממשלת שמאל.

"שמעתי את נפתלי בנט אומר אתמול שהממשלה שהוא מתכוון להקים תהיה "ממשלת אחדות שלא תטפל בנושאים שנויים במחלוקת". אז במה היא תטפל? כל הנושאים האלה שנויים במחלוקת. היא לא תילחם בהסכם הגרעין עם איראן? היא לא תגן על ההתיישבות? היא לא תפתח את המשק לעוד רפורמות?".

נתניהו תקף: "נפתלי בנט מנסה להסתיר את האמת. זאת תהיה ממשלת שמאל, ממשלה חלשה ורופסת, שתרכין את הראש מול הלחצים הבינלאומיים ותסיג לאחור את ההתקדמות האדירה שעשינו עבור המדינה שלנו בעשור האחרון".

לדברי נתניהו, "בנט מבין את זה יפה מאוד ולכן לפני הבחירות הוא התחייב, כולל בשידור חי בטלוויזיה שבו חתם על חוזה. הוא אמר ב-21.3: "לא אאפשר ללפיד להיות ראש ממשלה, גם לא ברוטציה". ב-7.3 אמר "לא אשב עם לפיד גם אם יהיה שני ברוטציה". בנט אמר שמי שמגנה את חיילי צה"ל, כמו ניצן הורוביץ, הוא מחוץ למחנה. עכשיו בנט מוחק את הפוסטים שלו. הוא עושה ניסיון אבסורדי למחוק את האמת ולהסתיר את העובדה שהוא הוליך שולל את אזרחי ישראל והבוחרים שלו".

בהמשך דבריו החמיא לח"כ שהודיע כי יתנגד לממשלת שמאל של לפיד: "קראתי את המכתב של ח"כ עמיחי שיקלי. מכתב מכונן של אדם אמיץ, אדם עם יושרה וערכים, ובניגוד לבנט שיקלי מסרב להפר את ההבטחות שהוא נתן לבוחרים ומסרב להקים ממשלת שמאל בראשות לפיד. המעשה של שיקלי אמיץ ומתחייב וכפי ששיקלי עשה זאת, כך גם איילת שקד ועוד חברים בימינה יכולים וצריכים לעשות את המעשה הנכון ולא לחבור לממשלת שמאל מסוכנת".

"בפברואר האחרון אמרה איילת שקד לווינט ש"לפיד לא יהיה ראש ממשלה בישראל, זאת תעמולה של נתניהו, אגדה אורבנית". היא אמרה ב-22.2 שהיא לא תשב עם איבתיסאם מראענה בממשלה, ולא תשב עם מרצ. חבר הכנסת מתן כהנא אמר לפני הבחירות שלא ישבו בממשלה עם מרצ כי "יש גבול לכל תעלול".

"אבל מסתבר שיש תעלול ואין לו בכלל גבול. אם ימינה הייתה אומרת את הדברים האלה לפני הבחירות, שהם מתכוונים להקים ממשלה עם לפיד ומרצ והעבודה, בתמיכה של המשותפת, ממשלת שמאל עם רוב מוחלט של מפלגות שמאל, לא בנט ולא שקד ולא אף אחד מחברי ימינה היו יושבים היום בכנסת".

ראש הממשלה הזכיר נשכחות: "כבר ב-2013 בנט ושקד מנעו מאיתנו להקים ממשלת ימין. אתם זוכרים את "ברית האחים" עם לפיד. ב-2019 במועד א' הם פילגו את הבית היהודי ולא עברו אחוז חסימה. עכשיו בפעם השלישית הם עושים זאת שוב בהונאה שלא הייתה כדוגמתה".

לטענתו, "בנט יושב כבר חודש עם לפיד כל יום והופך כל אבן כדי להקים ממשלת שמאל ולהדיח את הימין מהשלטון. אם חברי הכנסת של ימינה באמת רוצים להקים ממשלת ימין הם צריכים להודיע שיצביעו נגד ממשלה עם לפיד והשמאל, בדיוק כפי שהבטיחו בבחירות. אם איילת שקד תעשה זאת היא תקנה את עולמה, ואם תעשה אחרת היא תאבד את עולמה ברגע אחד".

"אם יעשו זאת, אני ואתם יודעים שנקים ממשלת ימין בלי בחירות נוספות תוך זמן קצר, כי יצטרפו עוד חברי כנסת נוספים מימין. אנחנו עומדים מול שפל גדול – ניסיון להקים ממשלת שמאל בקולות הימין. אנחנו עומדים מלוכדים מול הניסיון הזה. אני מודה לכל חברות וחברי הליכוד ולכל ראשי סיעות הגוש, על העמידה המשותפת, האיתנה, ועל הנחישות במאבק הצודק והנכון שאנו מנהלים יחד על עתיד המדינה".

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. ביבי זה קשה וקשה מאד לא האמנת שתגיע לשם נכון מאד אבל בזה שתתקוף שבנט אמר ככה או ככה כאילו שאתה לא בגדת בערכי הימין ולא הפרת הבטחות בחירות כשרצית להשאר על הכסא לא ישנה את זה עדיף שתחשוב כיון מחדש

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן