צילום: David Cohen/Flash90

יוסי שווינגר מגיב להאשמות: "המהנדס שלנו קבע, המשטרה לא ביצעה"

"אם קצין בטיחות ורישוי של משטרת ישראל מאשר את זה, מה אני אמור לעשות?", שואל מנכ"ל המרכז לפיתוח המקומות הקדושים שמעביר את האחריות על אסון מירון לידי המשטרה, שלדבריו לא אכפה את ההחלטה על מספר המשתתפים בהדלקה של תולדות אהרן
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

שבוע מאז האסון הנוראי בעת הילולת הרשב"י באתרא קדישא מירון, מגיב לראשונה יוסי שווינגר, מנכ"ל המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים להאשמות שהוטחו כלפיו, וטוען כי הבעיה – בהתנהלות המשטרה.

מאז האסון, שווינגר, ששעה קלה לפני כן עוד נטל אחריות על הצלחת האירוע, לא נראה בציבור ולא התראיין. בשיחה אקראית עם חדשות 12 ליד משרדו, הוא מסביר כי הוא לא מתראיין בעצת עורכי דינו, אך לא מפחד מחקירה.

"אנחנו עכשיו רק בחקירה, אני לא מוסמך. יכול להגיד לך רק דבר אחד: ביצענו את כל מה שהמשטרה ביקשה מאיתנו אחת לאחת. אבל איך זה קרה? אני לא חושב שאני הכתובת ולא שאני מתנער. אנחנו נחקרים ונצטרך לתת את כל המידע והעברנו אותו כבר".

למרות שלדבריו הוא לא מתנער, שואל שווינגר את העיתונאי שראיין אותו עבור חדשות 12: "אם קצין בטיחות ורישוי של משטרת ישראל מאשר את זה, מה אני אמור לעשות? תגיד לי".

הוא מוסיף, "היו לנו מהנדסים בשטח, הם מבצעים את ההחלטות – את הדרישות המשטרתיות והן בוצעו כולן אחת לאחת. הדם עכשיו רותח ואנשים בסערה, ומחפשים פה איזה קורבן. אני נורא מבין את הדברים, אני לא מתנער. שלא תחשוב שאני בורח הצידה, אבל אני על משכבי בלילות, ואני חושב על זה 24/7 עכשיו".

"אני חושב שעשינו את מה שהתבקשנו לעשות. אנחנו לא קובעים למשטרה כמה להכניס בהר ויתרה מזה, המהנדס שלנו אמר לא יותר מ-3,000 ברחבת תולדות אהרן. הם לא יישמו את זה, המשטרה".

בנוגע לחקירה ולאפשרות שתקום ועדת חקירה ממלכתית, ציין: "אנחנו עכשיו פה במאבק איתנים עם כוחות הרבה יותר חזקים מאיתנו ויבדקו, שתקום ועדת חקירה ממלכתית. אני בעד זה מאוד".

כתבות קשורות

5 תגובות

 1. בס"ד
  תבואו בטענות למשטרע. את כל האישורים המשטרע נותנת. המילה האחרונה והאישור הסופי לארוע כזה זה מהמשטרה. בלי משטרע לא ניתן לעשות כלום. צריכה להשאל השאלה איך המשטרה נתנה אישור לאירוע בכמות כזאת ועוד ברוב חוצפתה סגרה את כניסות ויציאות מהארון. אילו כניסות ויציאות חרום. המשטרע עשתה בכוונה בהוראה מלמעלה כדי שימותו אנשים.

 2. נכון שלא חכמה לחפש אשמים אבל מותר להפיק לקחים, המשטרה זה גוף גדול וקל להאשים. בוודאי שבאירועים בסדר גודל כזה צריך גוף גדול כמו המשטרה שיכולה לתת מענה לאירועים מסוג זה ולא רק כמה סדרנים, כמו שאם יש ח"ו מלחמה אז בדרך הטבע צריך את כל הכוחות של צה"ל ולא מספיק כמה אנשים.
  אבל בכל נושא, צריך את האנשים שחיים את האירוע ויודעים בדיוק איך הוא מתנהל, קשה לצפות מהמשטרה שתיכנס לרזולציות כאלו, אולי המשטרה היתה צריכה להעמיד שוטר שמידי שנה יהיה ויחווה את כל האירוע ואז אולי אחרי 20 שנה כבר היו לו תובנות.
  אבל באופן כללי אי אפשר לבקש מהמשטרה שתיצפה מראש מה יקרה במעבר המשופע והנוראי הזה שנגמר במדרגות שמתחילים אחרי סיבוב, מהמנכ"ל כן.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן