צילום: Yossi Zeliger/Flash90

גם מתן כהנא מגבה את בנט: נתניהו עסק בלגרור את ישראל לבחירות חמישיות

אחרי חברי הכנסת אביר קארה, עידית סילמן וניר אורבך, גם מתן כהנא מתייצב מאחורי יו"ר המפלגה: "הממשלה הזו כנראה לא תהיה ממשלת החלומות של הימין", הוא מודה, ותוקף כי גם נתניהו לא הוביל מדיניות ימין בממשלות הקודמות אותם הקים
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

נמשכת התייצבות חברי הכנסת של מפלגת ימינה מאחורי היו"ר, ח"כ נפתלי בנט הפועל להקמת ממשלת שמאל יחד עם נפתלי בנט. כלל חברי הכנסת, מלבד ח"כ עמיחי שיקלי, הודיעו על תמיכה בבנט.

ח"כ מתן כהנא כותב היום (שישי), "רצינו ממשלת ימין. ראיתי את נפתלי בחודש האחרון עושה כל מאמץ כדי שזה יקרה. לחלק מהמאמצים האלה הייתי שותף בעצמי. לצערי, כנראה שלנתניהו זה היה פחות דחוף. הוא בעיקר עסק בלגרור את ישראל לבחירות חמישיות".

"אז איך ממשיכים מכאן? אפשר כמובן להיעתר לבקשת הליכוד וללכת לבחירות חמישיות. אבל אני חושב שזו האפשרות הכי גרועה. שנתיים שהפוליטיקה הישראלית עסוקה בלחפש ולהדגיש את המשסה, המפריד והמבדל. שנתיים של קרע חברתי הולך ומעמיק. שנתיים שאנחנו נגררים מבחירות לבחירות בלי תקציב, בלי דיוני קבינט בלי ממשלה מתפקדת. יש כאלה שכנראה המצב הזה לא מפריע להם ומוכנים להמשיך בסדרה אין סופית של בחירות. אנחנו החלטנו שזה מספיק. שמה שהיה הוא לא שיהיה".

מוסיף כהנא, "אנחנו מבינים שמה שנדרש כעת זו ממשלת אחדות. רחבה ככל האפשר. ממשלה שתשים סוף לרצף האין סופי של הבחירות. ממשלה שתתעסק במשותף ובמאחד. ממשלה שתדע להתמודד ביחד עם האתגרים האדירים הניצבים בפנינו. מבפנים ומבחוץ. ממשלה שתזכיר לכולנו שדעותינו שונות אבל אנחנו אחים, ואחים לא מחפשים איך להכריע. עם אחים מנסים למצוא איך להתפשר".

לדבריו, "נכון, הממשלה הזו כנראה לא תהיה ממשלת החלומות של הימין. אבל… הממשלה הזו גם לא תחתום על הסכמים מסוכנים כמו אוסלו, לא תשחרר אלפי מחבלים, לא תחבק רבי מרצחים כמו ערפאת, לא תמסור את חברון, לא תצביע בעד בגירוש יהודים מביתם, ולא תעשה הרבה מאוד דברים שעשה…. כן – בנימין נתניהו. כאמור, היא לא תהיה ממשלת החלומות. לא של הימין ולא של השמאל".

"כולם מבינים שזה צו השעה. שעכשיו נדרשת ממשלה בה כולם שותפים וכולם עובדים כדי לרפא את הפצעים. כולם עובדים כדי לקדם את הדברים עליהם כולנו מסכימים. אתם כמוני יודעים – יש רבים כאלה. זה הזמן לממשלת אחדות".

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. תפסיקו תגידו לבוחרים שלכם שיקרנו אנחנו הולכים עם השמאל בשביל להגשים לאדם פרטי חלום (במדינה שפויה עם 7 מנדטים אולי שר אפשר לקבל…)
  ושמאל זה
  ניצן הורביץ (שמצדיק את החלטת האג לפתוח חקירה נגד ישראל)
  מירב מיכאלי (שקוראת לאימאות לא לגייס את בניהם)
  יאיר גולן (שהשווה את חיילי צהל ל…)
  "הרשימה" (מנהיגיה לא נשבעו אמונים לכנסת ולא מגנים רצח של ילד הציונות הדתית לא חרדי…)
  אז מר כהנא לערכי הימין עדיף בחירות חמישיות
  ולא להתחשב באדם פרטי שרוצה להיות ראש ממשלה

 2. מתן אני לא מאמין לאף מילה שלך אתה שקרן ואתה מגבה את בנט השקרן הראשי בימינה אני מאמין לניצן הורוביץ שיחד איתך תביאו לכאן משלחת של בית הדין בהאג לחקור את חיילי צה"ל אתה היית קצין בכיר בחיל אויר חינכו אותנו בחייל לומר רק את האמת את בגדת בכל הערכים שקיבלת בצה"ל מתן לא מאוחר לומר טעיתי לחזור למה שאת באמת איש ערכי

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן