צילום: Avshalom Sassoni/FLASH90 - Avshalom Sassoni/FLASH90

דוהרים להקמת ממשלה: יאיר לפיד, נפתלי בנט וסער נפגשים "ברוח טובה"

המאמצים להרכבת ממשלת שמאל: ראשי מפלגות יש עתיד, ימינה ותקוה חדשה נפגשים הבוקר בהמשך לפגישה שנערכה אתמול בין לפיד ובנט • חלוקת התיקים המסתמנת: בנט ראש הממשלה, לפיד ראש הממשלה החליפי ושר החוץ. ומה נשאר לגדעון סער?
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט ויו"ר תקווה חדשה ח"כ גדעון סער נועדים הבוקר (שישי) בביתו של לפיד בתל אביב, במסגרת המאמצים להרכבת ממשלה.

מוקדם יותר הבוקר דווח כי בנט, ולפיד, נפגשו אמש במסגרת המאמצים להרכבת הממשלה. מדובר בפגישה ראשונה ביניהם מאז הטלת המנדט על לפיד. צוותי המו"מ נועדים גם הבוקר. "השיחות מתקדמות ברוח טובה", הודיעו במפלגות.

לפי החלוקה המסתמנת, כפי שמדווח יהודה שלזינגר בעיתון ישראל היום, נפתלי בנט יהיה ראש הממשלה הראשון ברוטציה, לפיד ראש הממשלה החליפי ושר החוץ, ואביגדור ליברמן – שר האוצר.

בני גנץ מתעקש על תיק הביטחון וקשה לראות אותו מוותר עליו, אך גם סער עדיין דורש אותו. בשלב הזה של המשא ומתן, כוח המיקוח של גנץ ירד במעט והקרב על התיק עלול להיות מורכב יותר.

אם סער לא יקבל את הביטחון, הוא ידרוש את תיק המשפטים, שאותו דורשת גם איילת שקד, אלא שסער הוא ראש מפלגה ואם ייאלץ לוותר על תיק בכיר (חוץ, ביטחון, אוצר), יקבל כנראה את תיק המשפטים.

שני תיקים שעליהם יש הסכמה יחסית הם תיק החינוך, שיועבר ככל הנראה ליפעת שאשא ביטון, ותיק הדתות למתן כהנא מימינה. עוד הסכמות מסתמנות סביב תיק האנרגיה, שילך ככל הנראה לעמר בר-לב ממפלגת העבודה, ותיק התקשורת לקארין אלהרר מיש עתיד.

שני תיקים הנחשבים בינוניים אך חשובים מאוד נשמרים כרגע למפלגות העבודה ומרצ: הבריאות וביטחון הפנים, שבהם יכהנו מרב מיכאלי וניצן הורוביץ. על תיקים נוספים דוגמת תחבורה, תרבות וספורט וגם חקלאות יש לא מעט מתמודדים, גם כן מכל המפלגות השותפות.

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן