Gershon Elinson/Flash90

"רואים את האור בקצה המנהרה": מרתון הפגישות להקמת ממשלה נמשך

בשעה זו נפגשים בנט, ליברמן ולפיד. פגישה שחותמת רצף פגישות שהתקיימו היום עם כל ראשי מפלגות גוש השינוי. גנץ: "אחרי כמעט שנה של קרב בלימה מול נתניהו. אני מקווה מאוד שישראל תצא בקרוב לדרך חדשה". לפי גורמים בגוש השינוי: "הפגישות כולן היו ברוח טובה עם נכונות להתקדם"
 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • הפוך פרווה? קל! בואו להכיר את משקה BARISTA המושלם לקפה >>>

  תוכן מקודם

 • הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי התפעל מאותם אלו שזוכים לקיים את המצווה הזו

  תוכן מקודם

 • בעת נעילת שער: הדבר היחיד שישמור עליכם בחתימה

  תוכן מקודם

בשעה האחרונה החלה פגישתם של יו"ר ימינה נפתלי בנט, יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד. הפגישה חותמת רצף פגישות שהתקיימו היום (שישי) במסגרת המאמצים להרכבת הממשלה. הפגישות כולן היו ברוח טובה עם נכונות להתקדם.

יום הפגישות החל כאשר לפיד, בנט ויו"ר תקווה חדשה ח"כ גדעון סער נועדו בביתו של לפיד בתל אביב, במסגרת המאמצים להרכבת ממשלה. לאחר מכן נפגש יו"ר ימינה עם יו"ר העבודה, מרב מיכאלי בביתה שבתל אביב. בהמשך נפגשו בנט ולפיד יחד עם יו"ר מרצ ניצן הורביץ וכעת כאמור, השניים נפגשים עם ליברמן.

מוקדם יותר הבוקר דווח כי בנט, ולפיד, נפגשו אמש במסגרת המאמצים להרכבת הממשלה. מדובר בפגישה ראשונה ביניהם מאז הטלת המנדט על לפיד. צוותי המו"מ נועדים גם הבוקר. "השיחות מתקדמות ברוח טובה", הודיעו במפלגות.

בתוך כך, גם יו״ר כחול לבן בני גנץ נפגש היום עם לפיד ובנט וסיכם את המגעים בפוסט שפרסם: "אנחנו עושים הכל כדי שתקום ממשלה ישרה ויציבה- הגיע הזמן. בסיכום השבוע הזה אפשר להגיד שאנחנו רואים את האור בקצה המנהרה. אחרי כמעט שנה של קרב בלימה מול נתניהו. אחרי שמנענו חסינות, פסקת התגברות, את קידום מזימת אפריל והרס הדמוקרטיה. אחרי ששמרנו על משרד המשפטים ושומרי הסף. אני מקווה מאוד שישראל תצא בקרוב לדרך חדשה. נפגשתי היום עם יו׳׳ר ימינה נפתלי בנט ויו׳׳ר יש עתיד יאיר לפיד- ואני מתכוון לעשות כל שיידרש כדי לסייע לחיבור לקרות, בכדי שנוכל להקים כאן ממשלה ישרה שתשרת את כל האזרחים".

לפי החלוקה המסתמנת, כפי שמדווח יהודה שלזינגר בעיתון ישראל היום, נפתלי בנט יהיה ראש הממשלה הראשון ברוטציה, לפיד ראש הממשלה החליפי ושר החוץ, ואביגדור ליברמן – שר האוצר. בני גנץ מתעקש על תיק הביטחון וקשה לראות אותו מוותר עליו, אך גם סער עדיין דורש אותו. בשלב הזה של המשא ומתן, כוח המיקוח של גנץ ירד במעט והקרב על התיק עלול להיות מורכב יותר.

אם סער לא יקבל את הביטחון, הוא ידרוש את תיק המשפטים, שאותו דורשת גם איילת שקד, אלא שסער הוא ראש מפלגה ואם ייאלץ לוותר על תיק בכיר (חוץ, ביטחון, אוצר), יקבל כנראה את תיק המשפטים. שני תיקים שעליהם יש הסכמה יחסית הם תיק החינוך, שיועבר ככל הנראה ליפעת שאשא ביטון, ותיק הדתות למתן כהנא מימינה. עוד הסכמות מסתמנות סביב תיק האנרגיה, שילך ככל הנראה לעמר בר-לב ממפלגת העבודה, ותיק התקשורת לקארין אלהרר מיש עתיד.

שני תיקים הנחשבים בינוניים אך חשובים מאוד נשמרים כרגע למפלגות העבודה ומרצ: הבריאות וביטחון הפנים, שבהם יכהנו מרב מיכאלי וניצן הורוביץ. על תיקים נוספים דוגמת תחבורה, תרבות וספורט וגם חקלאות יש לא מעט מתמודדים, גם כן מכל המפלגות השותפות.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

חיפושים נרחבים: בן 30 נעדר לאחר שנכנס למים בחוף לא מוכרז בכנרת
מתגרה במערב: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מרכבת • צפו בניסוי
מחדל הבריחה מהכלא: סוהר הגיע לתא בזמן שהמחבל חפר את המנהרה
ונשמרתם: תוך שעות 3 נפצעו במהלך בניית הסוכה - אחד במצב קשה
משלוח של דלק הגיע ללבנון; צעיר ביצע ירי של טיל RPG לשמחה • צפו
ביום כיפור: לוחמי מג"ב עצרו ערבים שיידו אבנים סמוך לביתוניא
עם תרגול ירי: סיום קורס במנגנוני הביטחון של חמאס בעזה • תיעוד
היסטוריה בחלל: הטיסה הראשונה המאויישת באזרחים המריאה • צפו
בכירים נגד פרויקטור הקורונה: "העבודה במחיצתו לא נעימה"
דרמה בבני ברק: 2 בנייני מגורים פונו מיושביהם מחשש לקריסה • צפו
זביידי לעו"ד: "החיילים היכו אותי מכות נמרצות; שברו לי עצם בלחי ושני צלעות"
"נביא לבחירת דיינים נפלאים": השר מפרסם את הלו"ז בו תתכנס הוועדה למינוי דיינים
בסמוך לגבעת שמואל: נהג שככל הנראה היה שיכור דרס רוכב אופניים למוות
סמוך לכניסת יום הכיפורים: ערבי תושב הרשות ביצע פיגוע דקירה ביפו
ביידן הכריז על ברית חדשה מול סין: ארה"ב ובריטניה יחמשו את אוסטרליה בצוללות
לדון בעסקת חילופי השבויים וההסדרה ברצועה: משלחת מצרית תגיע לעזה וישראל
המחקר החדש מוכיח: המחוסנים במנה שלישית של "פייזר" מוגנים פי 10 מקורונה
משטרת גרמניה עצרה ארבעה חשודים שתכננו לבצע פיגוע בבית הכנסת

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו