צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בישראל זעמו על ממשל ביידן: "התערבותכם – פרס לפורעים הערבים"

עימות בין היועץ לביטחון לאומי האמריקני לראש המטה לביטחון לאומי בעקבות ההתפרעויות של הערבים בירושלים, אחרי הדרישה האמריקנית "להבטיח רגיעה במהלך ציון יום ירושלים". מאיר בן שבת ענה לו: "ישראל מנהלת את האירועים בשיקול דעת למרות ההתגרויות"
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

היועץ לביטחון לאומי, ג'ייק סאליבן, שוחח הלילה בטלפון עם היועץ הישראלי לביטחון לאומי מאיר בן שבת. לפי הודעת הבית הלבן, השיחה התקיימה "כדי להביע את דאגותיה החמורות של ארצות הברית מהמצב בירושלים, כולל באשר לעימותים האלימים בהר הבית בימי הרמדאן".

סאליבן דרש שישראל תרגיע את הרוחות בירושלים והביע דאגה מפינוי של משפחות פלסטיניות בשכונת שייח ג'ארח, למרות שמדובר בהחלטה משפטית, בהתאם לעובדה שהערבים השתלטו על דירות השייכות ליהודים.

ראש המל"ל השיב לסאליבן כי "ישראל מנהלת את האירועים מתוך עמדה ריבונית, באחריות ובשיקול דעת למרות ההתגרויות". לדברי גורם ישראלי, בן שבת הדגיש כי "התערבות בין לאומית היא פרס לפורעים ולשולחיהם שקיוו להפעלת לחץ על ישראל".

עוד אמר בן שבת לסאליבן שסיוע למאמץ יוכל להיות אם הלחץ הבינלאומי יופנה אל הגורמים המסיתים וערוצי ההסתה. סאליבן מצידו, לפי הודעת הבית הלבן, "עודד את ממשלת ישראל לנקוט בצעדים מתאימים כדי להבטיח רגיעה במהלך ציון יום ירושלים".

השניים הסכימו ששיגור מתקפות רקטות ובלוני תבערה מעזה לעבר ישראל אינו מקובל ויש לגנותו, וסאליבן הביע את מחויבות ממשל ביידן לביטחון ישראל ולתמוך בשלום ויציבות ברחבי המזרח התיכון.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן