צילום: Hadas Parush/Flash90

העולם מגיב: בוושינגטון גינו את מתקפת הרקטות – ארדואן גיבה ושיגר מסר מאיים לישראל

בעולם כולו עוקבים אחר הנעשה בישראל. בעוד הממשל בארצות הברית קרא להרגעת הרוחות בטורקיה מגנים את ישראל ומחזקים את ידי חמאס. בהודעה שפרסם ארדואן נכתב: המתקפה הישראלית באל-אקצא היא מעשה טרור שארדואן מגנה בכל תוקף, מתקפה שפגעה לא רק במוסלמים אלא באנושות כולה"
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

ברחבי העולם מגיבים הערב (שני) להסלמה בגזרת עזה וירושלים וקוראים להרגעת הרוחות בין שני הצדדים. בוושינגטון גינו את מתקפת הרקטות של חמאס לעבר ישראל ומסרו כי היא "אינה מתקבלת על הדעת". דובר משרד החוץ האמריקני נד פרייס אמר כי ארצות הברית "עסוקה בקידום השקט בירושלים". בכמה מדינות ערביות פרצו הפגנות תמיכה בפלסטינים מול נציגויות ישראל.

גם שר החוץ של בריטניה דומיניק ראב, גינה בשם הממלכה המאוחדת את ירי הרקטות לעבר ירושלים וערי ישראל, בדבריו אמר ראב: "האלימות המתמשכת בירושלים ובעזה חייבת להיפסק, אנו זקוקים להורדת הלהבות מכל הצדדים ולהפסקת הירי לעבר אוכלוסיות אזרחיות".

גם באיראן התייחסו להסלמה הביטחונית ומיהרו לגנות את פעולותיה של ישראל. שר החוץ האירני ג'אווד זריף שוחח עם ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמאעיל הניה, הביע את תמיכת עם האירני בפלסטינים וגינה את "התוקפנות הישראלית".

ב'חדשות 12' דווח כי נשיא טורקיה ארדואן שוחח עם הניה ועם אבו מאזן. בהודעה שיצאה ממשרדו נכתב: "המתקפה הישראלית באל-אקצא היא מעשה טרור שארדואן מגנה בכל תוקף, מתקפה שפגעה לא רק במוסלמים אלא באנושות כולה. ארדואן אמר שיגייס את העולם כולו ובעיקר את זה המוסלמי כדי לבלום את הטרור והכיבוש של ישראל".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן