צילום: Miriam Alster/FLASH90

ישראל מסרבת לניסיונות התיווך של מצרים; צה"ל קיבל אישור לגייס מילואים

גורמי מודיעין במצרים אומרים כי ישראל מסרבת להשיב לניסיונות התיווך מול חמאס, ומציינים כי הפעם הקודמת היה בעת מבצע צוק איתן • במקביל, שר הביטחון אישר לצה"ל לגייס כ- 5,000 חיילי מילואים בהתראת קריאה חריגה למערכים שונים
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

בכירים מצרים אומרים כי ישראל מסרבת להיענות להצעות התיווך המצריות, במטרה להביא להפסקת הלחימה. גורם בכיר במודיעין המצרי אמר הבוקר לישראל היום: "הפעם האחרונה שישראל לא הגיבה לניסיונות לתווך בינה לחמאס הייתה ב 2014, בעת מבצע צוק איתן". הוא הוסיף, "אנחנו מקווים שלא נגיע לסבב לחימה ארוך".

מוקדם יותר, גורם אחר במודיעין המצרי סיפר ל"ישראל היום" כי מאמצי התיווך והניסיונות לבלום את ההסלמה בעזה פסקו לאחר שישראל לא ענתה לפניות אליה.

"חמאס והפלגים החמושים בעזה לא העריכו נכונה את תגובת ישראל וכעת חמאס עם הגב לקיר. אנחנו מאוד מודאגים מהאפשרות שההסלמה בעזה תיגרר לעימות צבאי נרחב שיגבה קורבנות רבים", אמר הבכיר.

בתוך כך, שר הביטחון בני גנץ אישר לצה"ל לגייס כ- 5,000 חיילי מילואים בהתראת קריאה חריגה למערכים שונים, בין היתר, בפיקוד דרום, פיקוד העורף ואגף המבצעים. זאת לצורך המשך הפעילות המבצעית במסגרת מבצע "שומר החומות" ותגבור ההגנה על העורף.

מדובר צה"ל נמסר כי התקיימה הערכת מצב בראשות הרמטכ"ל, ובסיומה הנחה הרמטכ"ל להמשיך בתקיפת אתרי ייצור ואחסון אמצעי לחימה של חמאס וגא"פ כפי שבוצע לאורך כל הלילה, לצד הרחבת התקיפות ליעדים נוספים.

כמו כן, הבהיר הרמטכ"ל כי יש להמשיך ולפגוע בכל פעיל של חמאס או גא"פ, באשר הוא, כפי שאנו עושים למן הרגע הראשון. הרמטכ"ל הנחה על תגבור כוחות נוספים לאוגדת עזה של חטיבות חי״ר ושריון, זאת לצד המשך היערכות מוגברת של יחידות הגנ"א, מודיעין ואוויר.

הרמטכ"ל סיכם כי צה"ל ימשיך לפעול בנחישות להשיב את הביטחון לתושבי הדרום, ועל כלל המפקדות להיערך להרחבת המערכה, ללא מגבלת זמן.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן