"לא הפרות סדר, מלחמה": סמוטריץ' דורש להכניס את צה"ל לערים המעורבות

צילום: צילום: דוברות המשטרה

"לא הפרות סדר, מלחמה": סמוטריץ' דורש להכניס את צה"ל לערים המעורבות

פעולות הטרור של ערביי ישראל נגד יהודים, בעיקר בערים מעורבות הביאו את ח"כ סמוטריץ' לשגר מכתב אל ראש הממשלה והשרים הרלוונטיים כי יאשרו כניסת חיילי צה"ל לפעול לצד המשטרה נגד אותם פורעים ערביים: "אין מדובר ב"הפרות סדר". מדובר במלחמה לכל דבר ועניין"
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

פרעות ערביי ישראל: יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ' פונה היום (שלישי) במכתב אל ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון בני גנץ והשר לביטחון פנים אמיר אוחנה: "זו העת להכניס כוחות צה"ל לסיוע למשטרה במיגור הטרור והשבת השקט והביטחון לאזרחי ישראל".

כותב להם סמוטריץ', "בימים האחרונים, וביתר שאת בשעות האחרונות, מתגברות פעולות טרור אלימות של ערביי ישראל בערי ישראל כנגד יהודים. אזרחים רבים, ביניהם גם נשים וילדים רכים נמצאים בסכנת חיים מתמדת ומסוכנת. חשוב להבהיר, אין מדובר ב"הפרות סדר" כפי שנאמר בתקשורת, מדובר במלחמה לכל דבר ועניין".

"משטרת ישראל עושה ככל יכולתה, מעל ומעבר, ואני מבקש לחזק את השוטרים והמפקדים בעבודת הקודש שלהם. עם זאת נראה כי למשטרת ישראל אין את סדר גודל הכוחות הנדרש בכדי להתמודד בכוחות עצמה עם אירועים בסדר גודל ובפריסה כזו בו זמנית, מה שמשאיר אירועים רבים בחוסר טיפול או בטיפול חלקי במשך זמן רב ומעמיד בסכנת חיים את אזרחי המדינה. אזרחים מותקפים מוצאים עצמם מתקשרים למשטרה במשך דקות ארוכות תחת אש תופת ופניותיהם מושבות ריקם, זה אינו מקרה מקומי אלא תופעה נרחבת בערים שונות ובזמנים שונים".

לכן הוא טוען, "זו העת להכניס כוחות צה"ל לסיוע למשטרה במיגור הטרור והשבת השקט והביטחון לאזרחי ישראל. אני מודע לרגישות של הפעלת כוחות צה"ל מול אזרחים, עם זאת, כאמור, אין מדובר בהפרות סדר אזרחיות אלא במאבק לאומי ולאומני אלים ומלחמתי שמצדיק זאת. אבקשכם להורות על גיוס כוחות מילואים לצה"ל ועל ציוותם לסיוע למשטרת ישראל".

"זאת ועוד, מסגרת הטיפול בטרור ובאלימות הנרחבת יש להטיל מגבלות תנועה משמעותיות ואף עוצר על הערבים במקומות המועדים. המציאות היא שאם לא מוטל עוצר על המחבלים, נוצר עוצר דה-פקטו במשך שעות על גבי שעות ליהודים טובים, אזרחים שומרי חוק שאינם יכולים לקיים שגרת חיים".

סמוטריץ' מתריע: "רגע לפני איבוד שליטה חלילה, אני קורא לכם להפעיל את הכוחות והיכולת שנמצאות בידי מערכת הבטחון ולקטוע באחת את היד אשר קמה עלינו לכלותינו בתוך ערינו. חובתה הראשונה ביותר של המדינה היא לשמור על חיי אזרחיה וכך מצופה שתנהגו".

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן