צילום: Yonatan Sindel/Flash90

המפכ"ל הגיע לאזור המהומות והכריז: "החל מהלילה אעביר את לשכתי ללוד"

רב ניצב שבתאי הוסיף כי מדובר ב"אירועים שלא ראינו גם באוקטובר 2000". לדבריו, "היו לא מעט אירועים שניסינו להגיע אליהם - ולא הצלחנו. העיר לוד חוותה אירועים לא פשוטים שסיכנו חיי אדם. על פי החלטת רה"מ, שר הבט"פ והרמטכ"ל הוחלט להכריז על מצב חירום אזרחי מיוחד בלוד"
 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי הגיע הלילה (שלישי) לעיר לוד לקיים הערכת מצב עם מפקד המחוז, ניצב משה ברקת ומפקדיו בשטח. שבתאי אמר בהצהרה לתקשורת כי "אנו פרוסים עם מאות שוטרים ולוחמי מג"ב בעיר לוד, בעקבות אירועים קשים המתרחשים בעיר ביממה האחרונה, ע"י פורעים המפרים את הסדר, פוגעים בתשתיות ובאזרחים".

המפכ"ל הוסיף: "נוכח העלייה ברף האלימות הוכרז מצב חירום מיוחד ויופנו כוחות נוספים של משטרה ומג"ב מגזרות אחרות לעיר לוד לרבות פלוגות מג"ב מגזרת יהודה ושומרון. בנוסף אנו נגייס 16 פלוגות מילואים של מג"ב לחיזוק מחוזות המשטרה במטרה להשיב את הסדר והביטחון בעיר לוד וברחבי הארץ".

שבתאי עדכן כי "עד כה נעצרו עשרות מתפרעים וידה הארוכה של המשטרה תגיע לכל מי שמעורב באלימות והפרות הסדר. אני קורא לכל המנהיגים לגלות בשעה זו מנהיגות ואחריות, לקרוא להרגעת הרוחות ולמנוע התססה".

"משטרת ישראל פרוסה על כל שוטריה ולוחמיה בכל רחבי הארץ בעשרות מוקדי הפרות סדר וזירות של נפילות טילים ואנו נמשיך לפעול עד שנשיב את הסדר והבטחון. המציאות בשטח מורכבת וזו העת לחזק את השוטרים שניצבים בחזית, למען הציבור, תוך סיכון חייהם".

בשיחה עם כתבים הוסיף כי מדובר ב"אירועים שלא ראינו גם באוקטובר 2000". לדבריו, "היו לא מעט אירועים שניסינו להגיע אליהם – ולא הצלחנו. העיר לוד חוותה אירועים לא פשוטים שסיכנו חיי אדם. על פי החלטת רה"מ, שר הבט"פ והרמטכ"ל הוחלט להכריז על מצב חירום אזרחי מיוחד בלוד". לסיום הכריז: "החל מהלילה אעביר את לשכתי ללוד"

כוחות המשטרה הפועלים בלוד הלילה

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. מדינה של שוטים אם זה היה באירופה כבר היו כמה הרוגים לפורעים והשאר שבורי עצמות רק כאן יממה לפני כן עצרו מי שירה בפורעים ולפני כן החרימו נשק מעו"ד בירושלים שירה באויר ולפני כן אלאור עזריה ולפני כמה שנים זרקו את אל"מ יהודה מאיר מהצבא כי אמר לשבור עצמות

 2. הגיע הזמן. בלתי נסבל שאזרחים נורמטיבים נותרים חסרי הגנה (ואלה שהגנו על עצמם מובלים בשרשראות לבית משפט… מהמראות היותר מתועבים שהמערכות ההזויות שלנו יודעות לייצר).

  וצריך שתהיה "תזכורת", כמו אירועי אוקטובר 2000, כזה שייחרט להם בזכרון עד לפעם הבאה – תהיו קשוחים ובלתי מתפשרים.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן