צילום: Yonatan Sindel/Flash90     

המערכה הדיפלומטית: ריבלין הסביר למנהיגי מדינות על המתרחש באזור

על רקע מתקפת הטילים הכבדה על ישראל, נשיא המדינה קיים שורת שיחות מדיניות עם מקביליו בעולם לשיקוף תמונת המצב ולגינוי פעולות הטרור. נשיא המדינה למקביליו בעולם: "אנו נגן על אזרחינו בכל דרך שנידרש ולא נעמוד מנגד בשעה שהאש המופנית כלפינו לא פוסקת"
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

על רקע ההסלמה הביטחונית ובמטרה לגנות את פעולות הטרור, מקיים נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין סבב שיחות מדיניות עם מקביליו החל משעות הבוקר היום, יום רביעי, א' סיוון, 12 במאי. עד כה שוחח הנשיא עם נשיאי גרמניה, אוסטריה ובולגריה, ועם נשיא המועצה האירופית.

בשיחותיו מדגיש הנשיא כי "לאחר ימים ארוכים של הפרות סדר ברחבי ירושלים, חמאס תקף בירי מאות רקטות על ישראל, בירי מכוון על ירושלים בירתנו ובתים בפאתי העיר אף נפגעו. מאות אלפי ילדים ומשפחות, רוב אזרחי ישראל, שוהים במקלטים גם כעת," עדכן הנשיא את עמיתיו. עוד הבהיר כי "הרקטות אינן מבחינות בין יהודים וערבים," ושרק "המשמעת הגבוהה של אזרחינו וכיפת ברזל הם שמונעים מספר רב יותר של הרוגים ופצועים."

הנשיא הוסיף כי למדינת ישראל ברורה כשמש המעורבות האיראנית בירי הטילים מעזה וכי "עיננו פקוחה גם בצפון, אל השלוחה הצפונית של איראן באזורינו- חיזבאללה."

בכל שיחותיו שב הנשיא והדגיש כי על העולם לעמוד מאחורי הזכות והחובה הברורה של מדינת ישראל להגן על אזרחי המדינה והבהיר: ״אין מדינה בעולם שהיתה מאפשרת מתקפה ברוטאלית כזו על אזרחיה וגם אנחנו לא נעמוד מנגד ונגן בכל דרך שנידרש על אזרחי ישראל בשעה שהאש המופנית כלפינו לא פוסקת. נמשיך ונתקוף את מקורות האש המכוונת כלפי אזרחים חפים מפשע כל העת ונשתק אותם," הבהיר הנשיא.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן