צילום: Tomer Neuberg/Flash90

השגריר ארדן דורש ממועצת הביטחון: גנו בחריפות את התקפות הטרור מעזה

השגריר ארדן דורש במכתב תלונה רשמי ממועצת הביטחון: גנו בחריפות את התקפות הטרור מעזה ותמכו בזכותה של ישראל להגן על עצמה • "חמאס, שנתמך גם על ידי איראן, אחראי להתקפות הרצחניות נגד ישראל תוך כדי שהוא מבצע פשע מלחמה"
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

במכתב תלונה רשמי שהופץ לחברות המועצה ולמזכ"ל האו"ם תקף השגריר ארדן את מתקפות הטרור הרצחניות של חמאס והאשים גם את הרש"פ באחריות להסלמה ולהסתה.

שגריר ישראל לארה"ב ולאו"ם, גלעד ארדן, שלח היום (חמישי) מכתב תלונה רשמי למועצת הביטחון ולמזכ"ל האו"ם ובו דרש לגנות בחריפות את התקפות הטרור מעזה, ולהביע תמיכה בפעילותה של ישראל להגן על עצמה.

השגריר ארדן: "חמאס, שנתמך גם על ידי איראן, אחראי להתקפות הרצחניות נגד ישראל תוך כדי שהוא מבצע פשע מלחמה כפול – הוא יורה באופן מכוון טילים על אזרחי ישראל ועושה זאת מתוך שכונות אזרחיות תוך שימוש באוכלוסייה העזתית כמגנים אנושיים. חמאס מציג את עצמו כ"מגן ירושלים והמקומות הקדושים" אך מדובר כמובן בשקר. זה ברור כי הארגון הוביל בכוונה להסלמה באלימות ובטרור והוא שמח לשלם מחיר של הרוגים בשני הצדדים כדי לחזק את עצמו פוליטית".

השגריר ארדן הוסיף כי "ישראל נקטה במספר רב של צעדים כדי להימנע מהסלמה אך אלו נענו בהתקפות טרור מצד החמאס, כולל ירי רקטות לעבר ירושלים וערים נוספות בישראל".

"ישראל לא מעוניינת בהחרפת המצב אך יש לה את הזכות והחובה להגן על אזרחיה ועל ריבונותה ותמשיך לעשות זאת. אני קורא לקהילה הבינלאומית לגנות בצורה ברורה את התקפות הטרור מעזה נגד אזרחי ישראל ולתמוך בזכותה הבסיסית של ישראל להגן על עצמה", סיכם השגריר ארדן במכתבו.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן