צילום: צילום: דוברות המשטרה

גנץ חתם על גיוס מילואים למג"ב: "חיילי צה"ל לא יעסקו בשום פעולת שיטור"

שר הביטחון גנץ חתם על צו גיוס ל-10 פלוגות מג"ב במילואים בכדי לתגבר את כוחות המשטרה, תוך שהוא מבהיר כי חיילי צה"ל לא יעסקו בשום פעולת שיטור ואכיפה • "אנו בשעת חירום על רקע לאומני - ובעת הזו נדרש תגבור מאסיבי של כוחות בשטח"
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

על רקע ההתפרצות האלימה והלאומנית והתפרעויות הערבים בשבוע האחרון ברחובות הערים, חתם הבוקר (חמישי) שר הביטחון בני גנץ על צו המאשר גיוס של 10 פלוגות מג"ב נוספות במילואים, זאת לאחר הסטת הכוחות והגיוס שנערכו שלשום.

עוד החליט שר הביטחון, לסייע למשטרת ישראל ולמג"ב בכל מה שנדרש, לרבות בהליך הגיוס, במעטפת הלוגיסטית, באימון ובחיול הפלוגות בכדי להכניסן לכשירות באופן מהיר ואפקטיבי.

לצד זאת, קבע שר הביטחון כי אף חייל צה"ל לא יעסוק בפעולות שיטור, שאינן חלק ממשימותיו של צה"ל כצבא העם.

שר הביטחון גנץ אמר הבוקר: "אנו בשעת חירום על רקע לאומני – ובעת הזו נדרש תגבור מאסיבי של כוחות בשטח, שיוזרמו באופן מיידי, וישליטו חוק וסדר. עם זאת, פעולות השיטור ואכיפת הסדר הציבורי, אינן תחליף לאחריות ההנהגה להרגעת הרוחות".

"אמש פגשתי 30 ראשי רשויות ערביות, וגם היום אמשיך במאמצים עם מנהיגים מהציבור הערבי והיהודי, בכדי לצנן את השטח, ולהפסיק את ההסתה והשיסוי שקורע את החברה הישראלית מבפנים".

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. ועדת חקירה
  מי אסר על השוטרים לירות גם במצבי סכנת חיים??
  לא יעזרו גם 100 פלוגות מילואים,כל עוד אין אפשרות להשתמש בנשק. אין בשוטרים תועלת. הדבר היחיד שהם מצליחים לעשות זה לעצור יהודים שהתגוננו

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן