צילום: צילום: דוברות המשטרה

כן, זה אמיתי: המשטרה סיכמה עם הבדואים כי הם אלו שישמרו על הכבישים

בלילות האחרונים, בדואים חוסמים צירי תנועה ותוקפים נהגים יהודים המעוניינים לעבור בהם. בתגובה, החליטה המשטרה - במקום לפנות את צירי התנועה ולעצור את הפורעים - לסכם עם ה...בדואים, שהם אלו שישמרו על הכביש המוביל לעיר באר שבע • האזרחים זועמים
 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

חלק גדול מההתפרעויות הליליות בכבישי הדרום, הכוללים חסימות כבישים ותקיפת הנהגים היהודים הנוסעים בהם, מבוצעים על ידי צעירים המשתייכים לשבטים הבדואים המתגוררים בסמוך לאותם צירי תנועה.

כך לדוגמה אירע ליד דימונה, שם יידו אבנים על הכבישים, ליד שגב שלום – שם ערכו הבדואים סלקציה בין נהגים יהודים לערבים, וכך ליד העיר ערד – שם הפילו הבדואים את עמודי החשמל, הקימו מחסומי אש ויידו אבנים על נהגים יהודים שנסעו במקום.

וכיצד מגיבה לכך המשטרה? שימו לב להודעה הבאה, רשמית מטעם דוברות המשטרה המבשרת כי הוחלט כי מי שישמור על הכביש, יהיו לא אחרים מאשר ה…בדואים!.

"כחלק מההערכות קיים מפקד התחנה, סנ"צ משה זריהן, מפגש עם משפחות מהיישובים הבדואים המתגוררים בסמוך לדימונה ומהלכו הוחלט בידי נכבדי השבטים והוועדים המקומיים לצאת ולשמור על כביש 25 בקרבת מגוריהם במטרה להרחיק צעירים ולשמור על הסדר", נמסר מהמשטרה.

ההודעה עוררה זעם רב. אזרחים ישראלים רבים המתגוררים בסמוך החלו לתמוה האם הם צריכים להכין דרכונים למעבר במקום בו מדינת ישראל מכריזה כי היא לא שולטת אלא הבדואים, והאם יהיה צורך לשלם פרוטקשן לשומרים הבדואים על הכבישים.

חברת הכנסת איילת שקד הגיבה: "משטרת ישראל הניפה דגל לבן. יש להכניס עוד היום כוחות צבא לערים המעורבות ולמרכז הנגב ולהחזיר את השליטה לידי הריבון. אם כדי לפנות יהודים מגוש קטיף אפשר היה להפעיל צבא, אין שום סיבה לא לפעול באותו אופן, כדי להגן עליהם".

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "אני מבין שהמשטרה החליטה שעדיף לה לשלם פרוטקשיין לכמה משפחות פשע בדואיות במקום להחיל את הריבונות והחוק הישראלי בעצמה. אם ממילא הבדווים קיבלו אוטונומיה בנגב אז שיהיה רשמי… לפחות ששלטונות המס יהיו בתמונה ויגבו את חלקם… בושה וחרפה. אין מילים".

אורטל פרלמן, מהוועד להצלת הנגב, אמרה כי "מדובר בפשיטת רגל אם הגענו למצב שהמשטרה צריכה לסמוך על אזרחים פרטיים ולהפקיד את ביטחון תושבי הנגב בידם. אם זה גדול על המשטרה, אז אני קוראת לממשלה להכניס צבא לנגב".

בתגובה לביקורת נמסר מהמשטרה: "משטרת ישראל ערוכה בכוחות מתוגברים בצירים ובכבישי הדרום ופועלת כנגד מפירי הסדר. עד כה נעצרו 120 חשודים בהפרות סדר ציבורי ויידוי אבנים ומעצרם הוארך מעת לעת".

"בצד מימוש אחריות משטרת ישראל לביטחון הנפש והרכוש נערך כל העת שיח עם האוכלוסייה המקומית ובמסגרתו הוסברו למנהיגות המקומית ההשלכות הפליליות בהמשך יידוי האבנים, חסימות הצירים, תקיפת השוטרים ואוכלוסייה הנעה בצירים והעברת המסרים לאוכלוסייה והאחריות אותה היא נושאת".

כתבות קשורות

13 תגובות

 1. המדינה השתגעה אם עד עכשיו חשבנו שהמדינה יודעת קצת קצת לתפקד או לנהל משהו
  עכשיו אנחנו מבינים שהיא לא יודעת לנהל כלוםםםםםםם

 2. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח…………….

  הזוי

  אם הייתי מחו"ל. כבא הייתי בוכה מרוב צחוק עד מדינת המטורללים הזאת..

  אבל אני כאן.. ומה לעשות. זה לא מצחיק

 3. טיפשים !!!!! רק בישראל יש דבר מטומטם כזה שזה נוגע לחרדים השוטרים המנוולים האלה יודעים להפעיל כוח בושה וחרפה!!!!!!!!!!!!!!!!!!! טוב אז בא לי לשלוט על כביש 4 יש מישהו שרוצה להפגין איתי ואז המשטרה תיתקפל ותיתן לנו את השטח🙂

 4. מעניין בתקופת הקורנה ראינו שוטרים ממש גיבורים פשוט מרביצים למפעילי ישיבות בתי כנסת תלמודי תורה לא חוקיים וממש בגבורה מסתהרים על ההמון החרדי הזועם ומנטרלים אותו
  מעניין למה נגד הערבי/בדואים הם לא פועלים באותם שיטות!?

 5. שקר אין צורך ביותר כוחות משטרה. הצרה היא שמערכת המשפט החולני קושרת את ידם של השוטרים, שוטר יודע שאם ירסס בכדורים את הפורעים כמתבקש ייאסר. יאבד את פרנסתו וכו'
  תאמינו לי מספיק שהמשטרה יהרגו כמה עשרות בבת אחד כדי שיהיה לנו שקט מאה שנה לפחות. אין מה לעשות זה השפה היחידה שהם מבינים ככה "מדברים" איתם במדינות הערביות הם יודעים את זה וזה מצליח!!

 6. וואליה אני הייתי בורחת מבאר שבע ודימונה פחד מוות לחשוב שהבדואים "שומרים"
  זה רעיון לא רע אבל לא כשזה על חשבון אנשים ,יהודים!

 7. דווקא זה טוב. זה מראה לנו. שהם לא בעלי הבית בארץ הזאת. הם פשוט פושטים את הרגל ואוטוטו עפים מכאן. וה' ימלוך עלינו לבד. בלי עזרה והפרעה שלהם. כמו שהיה תמיד. עד שהם כבשו את הארץ שלו ומאז רק מלחמות ודם. ואין ולא יהיה כאן שקט לעולם.
  רק אם בחוקותי תלכו. ונתתי שלום שלום בארץ.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן