"האינתיפאדה החדשה החלה כשסטרו לחרדים ברכבת וצילמו "צחוקים" בשער שכם"

"האינתיפאדה החדשה החלה כשסטרו לחרדים ברכבת וצילמו "צחוקים" בשער שכם"

"הזהרנו אז שזה מתחיל בצחוק ויהפוך לאינתיפאדה. אבל גם אני עצמי לא האמנתי שבתוך חודש נהיה באינתיפאדה כוללת בכל ערי ישראל", אומר ח"כ ישראל אייכלר • הוא דורש מראש הממשלה ומשר הביטחון לאפשר מיזמי תמ"א 38 כדי למנוע מצב מסוכן שבו אלפי בתים ללא ממ"דים
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

בדיון על מבצע 'שומר החומות' בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת היום (חמישי), אמר חבר הוועדה ח"כ ישראל אייכלר כי "ישנה הסכמה שאין הרתעה משטרתית. אפילו המשטרה מודה בזה שאין לה מספיק כוח לטפל בכל מוקדי הפורעים הערביים. אבל כל מי שאומר להכניס צבא לערים, טועה. זה יהיה הניצחון המתוק ביותר של חמאס וג'יהאד שישראל חזרה אחורה שנים רבות לשלטון הצבאי".

"האינתיפאדה החדשה החלה בתחילת הרמדאן לפני חודש כשהתחילו לתת סטירות לחרדים ברכבת הקלה, ובשער שכם היכו אנשים שהלכו לכותל. הם עשו מזה שעשוע וצחוק והעלו לרשתות החברתיות. הזהרנו אז שזה מתחיל בצחוק ויהפוך לאינתיפאדה. אבל גם אני עצמי לא האמנתי שבתוך חודש נהיה באינתיפאדה כוללת בכל ערי ישראל. כל אש שלא מכבים אותה כשהיא קטנה, הופכת ללהבה גדולה".

ח"כ אייכלר הציג בפני חברי הוועדה את המחסור החמור בממ"דים: "ילד קטן נרצח בשדרות בממ"ד. עוד לא יודעים מה היה שם בדיוק, אבל אנחנו כן יודעים שיש אלפי בתים בישראל שאין להם בכלל ממ"ד. היום כל הארץ חזית, כל הארץ רצועה אחת. יש חוק תמ"א 38 שבא לתת תשובה לבניית ממ"דים ולרעידות אדמה. כך גם "התחדשות עירונית".

"מי מעכב את הפרויקטים של תמ"א 38? ראשי הערים בולמים את את ביצוע החוק בשיטות בירוקרטיות. הוועדה וראשי פיקוד העורף צריכים לדרוש מכל ראשי הערים לזרז אישורים לתמ"א 38 ולא לעכב שום פרויקט שיביא לבניית ממ"דים. בפרט בבתים הישנים שגרים בהם אנשים עניים ומבוגרים שלא יכולים למקלטים ומרחב מוגן. יש אלפי בתים חשופים בצפון ובדרום, וגם המרכז כבר הפך לחזית ולא לעורף".

יצוין, כי אתמול שיגר ח"כ אייכלר מכתב לראש הממשלה ושרי הביטחון בו הוא דורש להורות לראשי הרשויות לאפשר מיזמי תמ"א 38 ולהציל חיים על ידי בניית מ"מדים.

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. נכון נכון נכון נכוןןןן
  מרתיחחחח שראו לזה מעשה קונדס והקלו ראש בסרטוני הטיק טוק של המחבלים ימח שמם!!!!
  אבא תציל אותנו מהבוגדים שבתוכנו!!!!!!!!

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן