צילום: Yossi Aloni/Flash90

מקרי האלימות הלאומניים יקבלו קדימות עליונה במערכת המשפט

שר המשפטים גנץ סיכם עם היועמ"ש ופרקליט המדינה על רקע מצב החירום הלאומני במדינה- מקרי האלימות האחרונים יקבלו קדימות עליונה. לפי תוכנית הפעולה, פרקליטי המחוזות יחתרו למגע עם כוחות המשטרה והשב"כ בכדי להביא לאכיפה אפקטיבית
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

שר המשפטים, בני גנץ, קיים הבוקר (רביעי) דיון חירום עם היועמ״ש, מ״מ פרקליט המדינה, ובכירים במערכת אכיפת החוק, נוכח אירועי האלימות הקשים ומצב החירום הלאומני. במסגרת השיחה, הודגש כי תינתן עדיפות עליונה לחקירת אותם האירועים.

היועמ"ש ופרקליט המדינה ציינו כי על רקע המצב, ייעשו מאמצים למיצוי הדין במהירות האפשרית, כלפי חשודים שבעניינם תימצא תשתית ראייתית להעמדה לדין. זאת, תוך הפעלת מדיניות אשר הולמת את היקף האירועים וחומרתם ותוך הגברת אפקטיביות האכיפה לרבות שימוש במעצרי יום, מדיניות מחמירה גם עם קטינים ועבודה צמודה עם שירות הביטחון הכללי.

כמו כן, בכל פרקליטות מחוז ימונה פרקליט בכיר שמרכז את הטיפול בתיקים שיועברו מהמשטרה לפרקליטות, וינתנו הנחיות ביחס למדיניות המעצרים. בפגישה ציינו פרקליט המדינה והיועמש, כי לאור חשיבות הנושא, המשנה לפרקליט המדינה עניינים פליליים יתכלל את עבודת הצוותים שהופקדו על הטיפול בתיקים אלה, על מנת להבטיח טיפול אפקטיבי בהם.

גנץ אמר בסיכום הישיבה: אנו עומדים בפני אירוע חירום לאומני שמצריך נקיטה בצעדים מיוחדים ובמדיניות בלתי מתפשרת. פרקליטות המדינה תירתם למשימה הלאומית כתמיד. נביא את הפורעים לדין, וננקוט בכל האמצעים החוקיים שברשותנו בכדי לסייע למאמצים של גורמי האכיפה".

כתבות קשורות

4 תגובות

 1. דפוקים בשכל תעשו את זה לערבים נראה אם יש לכם אומץ
  רק שהיהודים מתחילים להגן על עצמם הם נזכרים לקדם דברים כאלה נורא מסקרן למה

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן