Wissam Hashlamoun/Flash90.

נתניהו בלוד: "גייסנו כוחות מילואים – אם נצטרך נשתמש בחיילי צה"ל"

בתום הערכת המצב בעיר אמר ראש הממשלה כי "המטרה שלנו היא להביא תוצאות ומהר. אנחנו חייבים להשיב את השקט והביטחון לאזרחי ישראל. אמרתי ואני חוזר ואומר לכוחות הביטחון: יש לכם את הגיבוי שלנו, אל תחששו, תפעלו"

כתבות נוספות בנושא:

בעלות של 3 מיליארד יורו: ישראל חתמה על רכישת שלוש צוללות מתקדמות מגרמניה
בנט לפרוש: "זה שאתם לא בממשלה זה חיסרון. אני מאוד רגיש לעניין הזה"
אחרי לילה סוער: הלימודים בגולן בוטלו, בירושלים ובבנימין יחלו באיחור
פרשת NSO: המשטרה שתלה תוכנת מעקב בטלפון של פעיל חברתי
 • על מה זועק המקובל ר' גמליאל רבינוביץ? צפו

  תוכן מקודם

 • את יכולה לרכוש מקצוע מבוקש מהבית ולקבל תעודה תוך 3 חודשים לפרטים לחצי>>>

  תוכן מקודם

 • קשה בשידוכים? הפרנסה מעיקה? החובות מטרידים? ...התייצבו וראו את ישועת ה'...

  תוכן מקודם

 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום הערכת מצב בבסיס מפקדת מג"ב בלוד. בדיון השתתפו השר לביטחון הפנים, ראש העיר לוד, המפכ"ל, מפקד מג"ב, ר' המל"ל, מנכ"ל משרד רה"מ בפועל, מנכ״ל המשרד לבט״פ, היועמ"ש, ראש השב"כ, מזכ״צ רה״מ ובכירים נוספים.

בתום הערכת המצב אמר ראש הממשלה: "סיימנו עכשיו קבוצת פקודות, כך אפשר לקרוא לזה עם הגורמים הבכירים ביותר של הביטחון: שר הבט"פ, המפכ"ל, ראש השב"כ, היועמ"ש, מפקד מג"ב ועם גורמים אחרים. המטרה שלנו היא להביא תוצאות ולהביא תוצאות מהר".

נתניהו הוסיף, "אנחנו צריכים להשיב את השקט והביטחון לאזרחי ישראל והדבר הזה מתחיל ונגמר בגיבוי לחיילים ולחיילות שלנו, הם יקבלו את מלוא הגיבוי. אנחנו אמרנו להם: 'אנחנו שומעים רחשים של חשש מוועדות חקירה, מחקירות, מבדיקות'. אנחנו ניתן לכם את כל הכלים להגן על עצמכם, להגן על אזרחי ישראל ולמנוע את הפורענות. יש לכם את הגיבוי, אל תחששו. זו הנקודה הראשונה – בעיניי החשובה ביותר".

ראש הממשלה פרט את הנושאים עליהם דנו: "עברנו גם על נקודות אחרות וחשוב לי לפרט אותן במהירות: דבר ראשון, יש פה שיתוף פעולה חסר תקדים בין השב"כ, משטרת ישראל והגורמים המשפטיים. כולם מבינים שיש פה אירוע שאינו פלילי רגיל, אף על פי שמשולבים פה הרבה גורמים פליליים. יש פה גורמים שפורעים חוק, פורעים בעצם את המסגרת של מדינת ישראל ולכן מול איום כזה יש אפשרות להשתמש במעצרים מנהליים וגם כמובן במעצרים אחרים לפורעים. הכנסנו את הדבר הזה להילוך גבוה, זה הדבר השני".

"הדבר השלישי", הוסיף ראש הממשלה, "זה גיוס של כוחות מילואים שמסתיים ממש בשעות הללו, וגם אפשרות של שימוש בחיילי צה"ל". לדבריו, "אני הבאתי את הדוגמאות הברורות שהדבר הזה נעשה במדינות אחרות, בארה"ב, בריטניה, צרפת וגם במדינת ישראל. יצחק רבין ז"ל, הביא כוחות צה"ל ביום האדמה בהתפרעויות מסוג דומה לזה שאנחנו רואים כאן: בעראבה, בסכנין, בטייבה ובמקומות אחרים".

"הזכות הזאת שמורה לנו, אנחנו הבאנו עכשיו כוחות צבא לעזור בסגרים, לעזור למשטרה, עכשיו, כמובן במגיפה, בקורונה ואל תשכחו את ההתנתקות. אנחנו משתמשים בכוחות צה"ל למטרות כאלה ולמטרות אחרות. אבל מה מטרה יותר נכונה מאשר הזאת למנוע את ההתפרעויות הללו, את הפורענות והאלימות הזאת? לכן, ככל שהדבר יידרש יש למפכ"ל את האישור וההרשאה להשתמש בכוחות צה"ל בדרך המקובלת ומותרת כיום כבר על פי חוק".

"הדבר הנוסף, שימוש באמצעים. המפכ"ל שיחרר כבר אמצעים שונים לפעולה: אלות, רוגרים, מכת"זיות וכל הדברים האלה שמשתמשים בהם לצורך העניין והשימוש הזה מותר כי אין לנו עכשיו איום גדול יותר מאשר הפרעות האלה והדבר החיוני להחזרת החוק והסדר באמצעים האלה".

"חתירה למגע – אנחנו לא מתכוונים להשאיר את האנשים מרוכזים במקבצים. החיילים והחיילות הללו של מג"ב ושוטרי ושוטרות משטרת ישראל יתפרסו בשכונות ובמקומות שצריך להתפרס. חסרים כוחות, זה נכון, בגלל זה אנחנו מביאים כאן גם את החיילים. אבל אנחנו נעשה כל שביכולתנו כדי לתת לכם את האמצעים, את היכולות, את הפריסה ואת הגיבוי. אלה הדברים החשובים ביותר שאני יכול להגיד".

"אני לא יכול להגיד לכם שאנחנו לא בפני הסלמה. המודיעין שיש לנו אומר שיתכן מאוד שאנחנו נמצא כאן התגברות של האלימות בימים הקרובים, ייתכן שיהיו פה חילופי מהלומות. זה תמיד ככה, כדי לדכא התפרעות צריך להפעיל כוח, הרבה מאוד כוח. אנחנו נפעיל אותו, תוך מתן גיבוי מלא למשטרת ישראל ולחיילי ולחיילות המג"ב".

הכתבות המעניינות ביותר

השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים - י"ח בשבט ה'תשפ"ב
בַּמֶּה אֲבָרֶכְךָ • שולחן הטהור חמשה עשר בשבט בחצה"ק נדבורנה
צִלְּךָ נָאֶה • האדמו"ר מטשערנאוויץ ערך את שולחנו בעיר חריש
מרן גאב''ד ירושלים קיבל פירות מ'קופת מרן' בשליחות הנגידים
תיעוד: ט''ו בשבט אצל האדמו''ר מהרי''ד מלעלוב
‏‏שמחת הברית לנכד האדמו"ר ממודז'יץ • גלריה
המתיחות באירופה - ביידן מאיים על פוטין: "פלישה לאוקראינה תהיה אסון לרוסיה"
201 אלף מאומתים ב-3 ימים: ישראל בדרך לחסינות עדר לאחר הגל החמישי?
קהילת ‘קרעסטיר’ בשכונת ד’2, התכנסה לערב גיבוש לרגל ט”ו בשבט
בהפגנה מול ביתו של ראש עיריית ירושלים: שוטר דוחף באלימות את ח"כ מוסי רז
כ"ץ לפעילי ליכוד: "נתניהו בדרך החוצה, יותר מהר משאתם חושבים"
אחרי שהדיון נדחה: הממשלה צפויה לאשר הקמת ועדת חקירה לפרשת הצוללות
במבצע בזק: הרש"פ הקימה בתי קבע במאחז ערבי הסמוך לישוב כוכב השחר
פֵרוֹת הָאִילָן • ט"ו בשבט בחצר הקודש באסטאן ביתר
וּפִרְיוֹ מָתוֹק לְחִכִּי • חמשה עשר בשבט אצל האדמו"ר ממבקשי השם
המשבר בקואליציה נמשך: מרצ דורשת לעכב את חוק האזרחות - "הנוסח לא מקובל"
השיחה היומית: הרב שמעון שפיצר • לחקוק קרי"ש בלבו במיוחד בשעת הקושי
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

טיפש הנתניהו הזה מה יעזור שהוא יכניס עוד חיילים אם הוא לא נותן להם לירות אש חיה על הערבים המסריחים האלה זה רק נותן להם עוד אנשים לפגוע בהם
טיפש טיפש אוליי באמת כדאי שתפרוש

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture