צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

עימות בין המפכ"ל לבן גביר: "האינתיפאדה בגללו"; "נכשלת, תתפטר"

קובי שבתאי מצא את האשם בהתפרעויות הערבים: ח"כ איתמר בן גביר שמצידו טוען שהמפכ"ל מתדרך נגדו רק בגלל שקרא לו להתפטר • "אין למשטרה כלים להתמודד איתו", התלונן המפכ"ל. הח"כ הגיב: "זה לא יסתום לי את הפה, המפכ"ל צריך ללכת הביתה"
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

בהערכת מצב שקיימה המשטרה בעיר לוד האשים המפכ"ל קובי שבתאי את ח"כ איתמר בן גביר באינתיפאדה הערבית: "מי שאחראי לאינתיפאדה הזו הוא איתמר בן גביר", אמר המפכ"ל.

לפי הדיווח בחדשות 12, שבתאי התלונן כי "זה התחיל עם ההפגנה של להבה בשער שכם, המשיך בפרובוקציה בשייח ג'ראח, ועכשיו הוא מסתובב עם פעילי להבה בערים. אתמול הצלחנו להרגיע את עכו והוא הגיע עם פעילים באוטובוס וגרם לתסיסה. אין למשטרה כלים להתמודד איתו". שבתאי אמר בתגובה לפרסום כי יש גורמים שמתסיסים את השטח ושהוא מבקש מכל הצדדים לגלות איפוק ואחריות.

בן גביר מסר בתגובה כי "אילו במשטרה היו משקיעים את הזמן שהם משקיעים ביחסי ציבור בהגנה מפני הפורעים, מצבנו היה הרבה יותר טוב. קראתי לפטר את המפכ"ל ולכן מתדרכים נגדי, זה לא יסתום לי את הפה, המפכ"ל צריך ללכת הביתה".

אמש, בדיון ועדת חוץ ובטחון תקף יו"ר עוצמה יהודית את התנהלותה של משטרת ירושלים בשכונת שמעון הצדיק מזה תקופה ארוכה ותקף את ממ"ז תורגמן.

ח"כ בן גביר: "זו לא המשטרה שהכרתי, שעוצרת את כולם, מדיניות המשטרה היא להכיל, שלחתי לך הודעת וואטסאפ. דורון שלום, אני מקבל כרגע בשעה 19:18 שבשמעון הצדיק ששוטרים עוצרים צעירים שהגיעו להגן על משפחה שתוקפים אתם יום ולילה ושרפו להם שני רכבים ובבית אחר זורקים אבנים על המשחקייה של הילדים, המשטרה לא מתערבת והניצב לא מגיב".

ממ"ז תורג'מן הגיב: "זה מביך לומר שלא עושים כלום בשמעון הצדיק". והתייחס לאירועי ההצתה: "כח משטרתי נכח במקום, אך נדרש לזירה אחרת. ממ"ז תורג'מן הוסיף: אין בכוונתי להשאיר שוטרים בכניסה של בית".

ח"כ בן גביר: "התעקשתי להישאר בשכונת שמעון הצדיק, אבל יצאתי רק בזכות הדרג המדיני שהתחייב לדאוג לביטחון והשארתם כמה שוטרים, אבל מהרגע שיצאתי, אני ממשיך לקבל שיחות מהתושבים, בא תציל אותנו".

ממ"ז תורג'מן: דחה הטענות שהמשטרה לא מטפלת ואמר: "מגיעים אנשים מכל פינת רחוב, ומשליכים את הבקת"ב על הרכב".

ח"כ בן גביר הוסיף שההתקפלות, לא הסתיימה שם בגלל איום בריונים, ואמר: "זה קרה גם בהסרת המחסומים בשער שכם, אני מקבל כל לילה טלפונים מתושבים בשכונת שמעון הצדיק 'איתמר בא תציל אותנו".

ח"כ בן גביר: "מדוע אין יותר אכיפה בכדורי גומי כלפי המתפרעים?

ממ"ז תורג'מן: "אין יותר מושג של כדורי גומי במשטרה יותר, ואינו נכלל באמצעי אל הרג, יש כדורי ספוג, רימוני הלם ומכת"ז. הנחתי אתמול את השוטרים לשאת אלות, בגלל מדרג 4 שיש במקום".

ח"כ בן גביר ביקש בדיון התייחסות לאמירה של חייל מג"ב שהודיע שקיבל הנחייה לא להגיב על זריקות אבנים על שוטרים, בטענה ש-"כאן זה לא יו"ש".

ממ"ז תורג'מן: "ירושלים זה לא איו"ש".

ח"כ בן גביר: "זורקים על שוטר בקת"ב מה הוא מונחה לעשות?"

ממ"ז תורג'מן: "הוראות הפתיחה באש הם שונים, האתגרים הביטחוניים הם שונים, ברגע שיש אירוע פח"ע, ההוראה היא לנטרול האיום וצמצום הסכנה".

כתבות קשורות

8 תגובות

 1. אתם מבינים? הערבים שהתחילו את הבלגן בירושלים, לא ראויים למעצר או עונש, כי הם עשו רק 'מעשה קונדס', אבל איתמר בן גביר אשם באינתיפאדה…

 2. ליאור עזריה תזכרו זה היה האירוע המכונן של כל אחד שלא מגיב לירי או אבנים. בוגי יעלון והשופטים צריכים לתת את הדין על כך

 3. מה זה ההוראות פתיחה באש ההזויות האלו? הם שפוים? כאילו מדובר פה בילדים בני 8. מול כאלה חיות אדם השוטרים צריכים לקבל הוראה לירות על מנת להרוג. רק ככה זה יגמר.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן