צילום: Olivier FItoussi/Flash90

סקר מנדטים: נפתלי בנט מתרסק – בצלאל סמוטריץ' מזנק

ימינה ותקוה חדשה מאבדים מנדטים ומחזקים את מפלגת הליכוד והציונות הדתית • בגוש השמאל: יאיר לפיד מתחזק על חשבון בני גנץ • לפי הסקר, גוש הימין יחד עם מפלגת ימינה מקבלת 61 מנדטים ומצליחה להקים ממשלה לאומית עם המפלגות החרדיות
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

סקר מנדטים חדש המתפרסם היום (שישי) מעלה כי אם הבחירות היו נערכות כעת, גוש הימין עם המפלגות החרדיות וימינה, היו מקבלות 61 מנדטים ומצליחות להרכיב ממשלת ימין.

מדובר בסקר שנערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות Direct Polls LTD, והוא מעלה כי הליכוד היא המפלגה הגדולה ביותר, עם התחזקות למספר של 33 מנדטים.

במקום השני, יש עתיד עם 19 מנדטים, אחריה ש"ס עם 9 והציונות הדתית עם שמונה. יהדות התורה, העבודה וישראל ביתנו עם 7 מנדטים למפלגה, הרשימה המשותפת וכחול לבן עם 6 מנדטים למפלגה, רע"מ ותקווה חדשה עם 5 למפלגה וימינה ומרצ עם 4 מנדטים למפלגה.

בדיירקט פולס, הוסיפו פרשנות לתוצאות הסקר:

בעיצומם של מבצע צבאי, מהומות רחוב ומו"מ פוליטי, תמונת התמיכה וההתנגדות למפלגות היא זמנית ומושפעת מהדרמות והאמוציות השונות.

כך גם יש להתייחס למספרים שאנחנו מציגים כעת במסגרת סקר מיוחד שערכנו אתמול – רגע לפני ההודעה הדרמטית של נפתלי בנט בשעות הערב.

מנתוני המדגם עולים התהליכים המרכזיים הבאים:

1. בנט וסער משלמים בירידה בבייס הימני שלהם בשל המעורבות בהקמת ממשלת השינוי.

2. הקולות הללו חוזרים לליכוד שמתחזק ב- 3 מנדטים.

3. המרוויח השני בימין הוא בצלאל סמוטריץ' שעולה עם הציונות הדתית ב- 2 מנדטים, ככל הנראה של מצביעי ימין שמאוכזבים מדרך הטיפול במהומות בערים המעורבות, וחלק ממאוכזבי ימינה.

4. בגוש המרכז שמאל רואים התחזקות של לפיד על חשבון כחול לבן.

5. חזרת קולות הימין מסער מגדילה שוב את גוש הימין יחד עם ימינה מ- 59 ל- 61 מנדטים.

ושוב ושוב אזהרה: סקרים שנערכים בעיצומם של ימים דרמטיים כמו השבוע הנוכחי, מצביעים רק על כיוון מגמות ולא על תמונת המצב כשאבק התותחים ישקע.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן