צילום: מחלצים ספרי תורה מבית כנסת שרוף בעיר לוד • צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש העיר לוד מאשים את שב"כ: "הביא לפה סייענים עם נשק וחיסיון"

"שירות הביטחון הכללי צריך לבקש סליחה מתושבי העיר לוד. לפני 30 שנה הוא הביא לפה אלפי משתפי פעולה עם נשק ותעודת חיסיון", האשים יאיר רביבו וטען כי זה הסיבה לאלימות הגואה בלוד ללא תגובה ראויה • השב"כ בתגובה: "אמירות מקוממות וחסרות בסיס עובדתי"
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, האשים הלילה את שירות הביטחון הכללי שהביא לעירו אלפי משתפי פעולה שעוסקים בפשיעה והתעלם מבקשותיו לעקוב אחרי ההסתה במסגדים. השב"כ בתגובה: "אמירות מקוממות וחסרות בסיס עובדתי ועדיף היה שכלל לא היו נאמרות מפיו של ראש עיר בישראל".

רביבו אמר בראיון לחדשות 12: "שירות הביטחון הכללי צריך לבקש סליחה מתושבי העיר לוד. לפני 30 שנה הוא הביא לפה אלפי משתפי פעולה עם נשק ותעודת חיסיון, הם ובניהם היום הם עיקר האנשים שעוסקים בפשיעה בעיר לוד והשב"כ במשך שנים הגן עליהם ואיפשר להם לעשות את הדברים האלה בעצימת עין ובהגנה עליהם".

"במשך 7 שנים מאז שאני ראש עיר אני מתחנן לשב"כ שייקח את תמלולי הדרשות של המסגדים ויראה את ההסתה גם כלפי העיר וגם כלפיי באופן אישי. אני אומר להם שזאת הסתה שיכולה להוביל למעשה לאומנות וזה לא נעשה".

בתגובה לדבריו, נמסר מהשב"כ: "אמירותיו של ראש העיר לוד מקוממות וחסרות בסיס עובדתי, ועדיף היה שכלל לא היו נאמרות מפיו של ראש עיר בישראל. במקביל למאמצי השב"כ שמרוכזים בחזית הלחימה בעזה, אנשי השב"כ ביחד עם משטרת ישראל פועלים לילות כימים כדי למנוע פגיעה ולסכל פיגועים בתושבי לוד, בפרט בימים אלו ממש".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן