אֲשֶׁר בָּחַר-בָּנוּ: מתנדבים שיפצו תוך שעות את ביה"כ שנשרף לקראת החג • תיעוד מרגש

קבוצה של קבלנים יהודים שיפצו את בית כנסת דוסא שנשרף על ידי פורעים כדי שיהיה מוכן לחג השבועות. בתוך כך, ראש רע״מ מנסור עבאס ביקר בבית הכנסת שנשרף ונפגש עם ראש העיר, "זאת הייתה שגיאה של קומץ קטן.. אסור לפגוע במקומות קדושים ומי שעושה זאת פועל בניגוד לאסלם", אמר
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

לאחר שריפת בית הכנסת דוסא במהלך הפרעות בעיר לוד, הלילה, מוצ"ש וערב חג השבועות, הגיעו למקום קבוצה של קבלנים יהודים עם פועלים ושיפצו את בית כנסת שנשרף על ידי פורעים כדי שיהיה מוכן לחג השבועות. בין היתר פעלו במקום מתנדבים מהיישובים יקיר וחוות יאיר.

פולות אלו מגיעות לצד קמפיין גיוס המונים שנועד להתמודד עם השיקום למבני הציבור שנפגעו בעיר. התושבים מספרים שהתמיכה האדירה נותנת לצד הסיוע המורלי והטכני אפשרות להמשיך לתכנן הלאה כיצד להגביר פעילות וחיים יהודיים בעיר לוד.

בתוך כך, ראש רע״מ מנסור עבאס ביקר בלוד ונפגש עם ראש העיר עו״ד יאיר רביבו. השנים שוחחו על החשיבות להוריד את הלהבות, להימנע מהסלמה וקראו לכל הצדדים לשמור על הסדר. השנים סיירו ברחבי העיר וביקרו בבתי הכנסת שהוצתו.

ראש העיר עו״ד יאיר רביבו: ״אני רוצה להודות לח״כ עבאס על התמיכה והקריאה הברורה לעצור את האלימות והשיח המסית ולפעול להחזיר את הדו קיום ושיתוף הפעולה הטוב בין יהודים לערבים בעיר. ח"כ מנסור עבאס הגיע לבקר בבית הכנסת השרוף "בית ישראל" וגינה את המעשה הנפשע, בדיוק כפי שאני גיניתי את הפגיעה בבית העלמין המוסלמי. מקומות קדושים חייבים להישאר מחוץ לכל ויכוח. לכל הצינים שאולי יתקפו את עבאס אז שיידעו, שזה מובן מאליו כי מנהיגים ערביים אמיצים זה דבר נדיר וחייבים לעודד עוד קולות שמגנים את האלימות ובוחרים בחיים משותפים בלי למצוא כל התבטאות מהעבר שלו".

ח"כ מנסור עבאס: "זאת הייתה שגיאה של קומץ קטן.. אסור לפגוע במקומות קדושים ומי שעושה זאת פועל בניגוד לאסלם. אין מקום לקבל את זה, כפי שאנו כואבים פגיעה במסגדים שלנו. הקו האדום זה אלימות מכל סוג. חייבים להסתכל קדימה, חייבים להתחיל בשיקום המקומות הקדושים ולשקם את מערכת היחסים".

ראש העיר לוד יאיר רביבו התרגש מהמעמד ואמר לכאן חדשות: "אני חושב שהמעשה האצילי של ח"כ עבאס מוכיח שהוא קורץ מחומר אחר של הנהגה שהיינו כל כך זקוקים לה. מנסור הוא סיבה לאופוטימיות בכל השבוע שעברנו". לדבריו, "זה לא דבר מובן מאליו שמגיע מנהיג ערבי לבית כנסת שרוף, מגנה את המעשה ודואג לשקם אתם, אני מאוד מתרגש מזה".

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture