צילום: Noam Revkin Fenton/FLASH90

האסון בקרלין: המשטרה אסרה את קיום האירוע בשל כשלי בטיחות – נפתחה חקירה

מסמכים שפורסמו בשעות האחרונות מראים שהמשטרה והכבאות לא אישרו את קיום האירוע בבית הכנסת בשבועות כיוון שאינו קיבל את אישורי הבטיחות הנדרשים. נציב הכבאות וההצלה: "הייתה פה רשלנות והתנהלות חסרת אחריות מצד החסידות, יהיה עצורים". צו איסור פרסום הוטל על החקירה
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

עם מוצאי החג לאחר שהתברר האסון הנורא שהתרחש בהיכל הטישים החדש של חסידות קרלין בגבעת זאב עולה כי המשטרה אסרה את קיום האירוע עוד בטרם התרחשותו.

ב'כאן חדשות' דווח כי מסמכים מראים שהמשטרה והכבאות לא אישרו את קיום האירוע בבית הכנסת בשבועות כיוון שאינו קיבל את אישורי הבטיחות הנדרשים.

בתגובה, המועצה המקומית ביקשה מהמשטרה לאכוף את אי קיומו של האירוע – כלומר למנוע בכוח ממתפללים להגיע אליו. אך המשטרה סירבה לעשות זאת, בטענה שזו אחריות של הרשות המקומית.

נציב הכבאות וההצלה רב טפסר דדי שמחי אמר לכאן חדשות: "התרענו בפני המועצה המקומית – אסור לקיים את האירוע בבית הכנסת. מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב דורון תורג'מן אמר לכאן חדשות: הייתה פה רשלנות והתנהלות חסרת אחריות מצד החסידות, יהיה עצורים".

ב'חדשות 12' דווח כי חקירת האסון תועבר למפלג ההונאה במשטרת מחוז תל אביב – כך החליט ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יגאל בן שלום, בתום סיור שערך בזירת האסון בגבעת זאב. ההחלטה התקבלה בעיקר כדי למנוע טענות שעלולות להישמע על כך שמשטרת ירושלים חוקרת אירוע שאולי היא מעורבת בו .

ב'ווינט' דווח כי הראשון בזירה היה ראש המועצה, יוסי אברהמי, שאמר בשידור חי כי המועצה פנתה לכל הגורמים הרלוונטיים והתריע כי המבנה המאולתר שהוקם עבור חסידות קרלין אינו בטיחותי. "סגרנו עם שלטים שאומרים שהאתר פה מסוכן ומבחינת המועצה אי אפשר להיכנס ולקיים פה את האירוע", אמר אברהמי. "לצערי, לא קיבלנו סיוע מהמשטרה. הם אמרו שהם מסירים אחריות – ויש לנו את זה בכתובים".

יצוין כי במשטרה הדגישו הערב כי חל איסור פרסום על פרטי החקירה שמתבצעת בנושא האסון בבית המדרש הגדול של חסידות קרלין בגבעת זאב.

כתבות קשורות

4 תגובות

 1. 'אם היתה' רשלנות – חובה לטפל במתרשלים ביד קשה למען ישמעו ויראו, אנשים הרי סומכים על המארגנים שאירועים יהיו על הצד הטוב ביותר וודאי שלא באים כדי להיפגע חלילה.
  אך שאלה תמימה – למה באסון מירון טרם נעצר איש?

 2. למיטב ידיעתי אין שום קשר בין הבטיחות של המבנה לבין הפראנצ'עס שקרסו בתוכו
  המבנה עצמו היה מבוטח ברמה גבוהה ושום אבן לא זזה ממקומה
  נא להיות ממוקדים

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן